TORYwolucja na pl. Dominikańskim - zmiany w komunikacji miejskiej

czwartek, 11.11.2021 11:25 459 0

MPK Wrocław rozpoczyna wymianę ostatnich rozjazdów na placu Dominikańskim. Prowadzone tam prace zakończą inwestycję realizowaną w ramach #TORYwolucji.

Przewoźnik na placu Dominikańskim wymieni rozjazdy i łuki łączące od strony pl. Społecznego i ul. Kazimierza Wielkiego. Torowcy do pracy przystąpią w sobotę (13.11).

W związku z planowanym rozpoczęciem prac związanych z wymianą rozjazdów na placu Dominikańskim od strony placu Społecznego, od 13 listopada 2021 roku (sobota) planowane jest wprowadzenie zmiany na liniach tramwajowych 2, 3, 4, 5, 10 i 33.

"Dwójka" w  w obu kierunkach będzie kursowała od Dworca Głównego przez ulicę Małachowskiego, Pułaskiego, plac Wróblewskiego, most Grunwaldzki do placu Grunwaldzkiego.

Tramwaje linii 3 zostaną skrócone do przystanku "Park Staromiejski" przy skrzyżowaniu ulicy Teatralnej, Skargi i Wierzbowej.

Tramwaje linii 3 po zrealizowaniu kursu z Leśnicy do Parku Staromiejskiego będą dokonywały zmiany oznakowania na linię 5 i realizował kurs w kierunku pętli Oporów.

"Czwórka" oraz tramwaje linii 10 będą kursowały w obu kierunkach objazdem od placu Dominikańskiego przez Halę Targową, plac Bema, ulicę Sienkiewicza, Wyszyńskiego i Szczytnicką do placu Grunwaldzkiego.

Tramwaje linii 5 zostaną skierowane od Dworca Głównego przez ulicę Kołłątaja do przystanku "Park Staromiejski" przy skrzyżowaniu ulicy Teatralnej, Skargi i Wierzbowej.                                                                                   

Tramwaje linii 5 po zrealizowaniu kursu z Oporowa do Parku Staromiejskiego będą dokonywały zmiany oznakowania na linię 3 i realizowały kurs w kierunku pętli Leśnica.


Tramwaje linii 33 zostaną kierowana objazdem w obu kierunkach od placu Orląt Lwowskich przez plac Legionów, ulicę Piłsudskiego, Małachowskiego, Pułaskiego, plac Wróblewskiego do mostu Grunwaldzkiego,

BILETY OKRESOWE

Pasażerowie posiadający bilet okresowy na linię 2 będą mogli podróżować bez żadnych dopłat autobusami linii D na odcinku pl. Grunwaldzki – Krzyki – pl. Grunwaldzki.

Pasażerowie posiadający bilet okresowy na linię 4 będą mogli podróżować bez żadnych dopłat autobusami linii D na odcinku pl. Grunwaldzki – Galeria Dominikańska – pl. Grunwaldzki.

Pasażerowie posiadający bilet okresowy na linię 10 będą mogli podróżować bez żadnych dopłat:
- autobusami linii D na odcinku pl. Grunwaldzki – Galeria Dominikańska – pl. Grunwaldzki.
- tramwajami linii 33 na odcinku pl. Grunwaldzki – Pilczyce – pl. Grunwaldzki.

Celem przypomnienia, pasażerowie posiadający bilet okresowy na daną linię okresową mogą podróżować:
- wszystkimi liniami po trasie linii wskazanej na bilecie przed remontem;
- wszystkimi liniami po trasie linii wskazanej na bilecie która kursuje objazdem podczas remontu.


Prace potrwają około 3-4 tygodni.

– Rozpoczynamy ostatni etap prac na jednym z najważniejszych skrzyżowań we Wrocławiu. Prace prowadzone będą dwuetapowo. Najpierw wymienimy rozjazd od strony placu Społecznego, a następnie od ul. Kazimierza Wielkiego – mówi prezes MPK Wrocław Krzysztof Balawejder. – Wszystko po to, by jak najbardziej zminimalizować utrudnienia wynikające z remontu. To ostanie zadania realizowane przez MPK w ramach #TORYwolucji na tym skrzyżowaniu. Wcześniej wymieniliśmy tam rozjazdy od strony ul. Piotra Skargi, ul. Bł. Czesława oraz skrzyżowanie torowe.

Inwestycja będzie kosztowała 3 600 000 zł brutto, a jej koniec zaplanowany jest na pierwszą połowę stycznia. Wymienione rozjazdy nie tylko zwiększą bezpieczeństwo pasażerów, ale również komfort podróży.

W trakcie wymianu rozjazdów tramwajowych na placu Dominikańskim od strony placu Społecznego, planowane jest wprowadzenie zmiany w kursowaniu tramwajów linii: 2, 3, 4, 5, 10 oraz 33, a także autobusów linii K, 245.

Bilety, a komunikacja zstępcza.

Pasażerowie posiadający bilet okresowy na linię 2 będą mogli podróżować bez żadnych dopłat autobusami linii D na odcinku pl. Grunwaldzki – Krzyki – pl. Grunwaldzki.

Pasażerowie posiadający bilet okresowy na linię 4 będą mogli podróżować bez żadnych dopłat autobusami linii D na odcinku pl. Grunwaldzki – Galeria Dominikańska – pl. Grunwaldzki.

Pasażerowie posiadający bilet okresowy na linię 10 będą mogli podróżować bez żadnych dopłat:

  • autobusami linii D na odcinku pl. Grunwaldzki – Galeria Dominikańska – pl. Grunwaldzki.
  • tramwajami linii 33 na odcinku pl. Grunwaldzki – Pilczyce – pl. Grunwaldzki.

MPK przypomina, że pasażerowie posiadający bilet okresowy na daną linię okresową mogą podróżować:

  • wszystkimi liniami po trasie linii wskazanej na bilecie przed remontem;
  • wszystkimi liniami po trasie linii wskazanej na bilecie, która kursuje objazdem podczas remontu.

 

 

 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)