Torpeda pokonał Odrę w 52-godzinnym kajakowym ultramaratonie

wtorek, 24.4.2018 12:00 372 0

22 kwietnia o godz. 13.00 podróżnik i ekolog Dominik Dobrowolski dotarł na metę ultramaratonu „Odra na czas – czas na Recykling Rejs”. W ciągu 52 godzin przepłynął kajakiem wraz ze swoim przyjacielem Mikołajem Józefowiczem 235 km szlaku od Brzegu poprzez Wrocław, Głogów do Nowej Soli. Na trasie przyłączali się inni kajakarze i miłośnicy Odry. Projekt był realizowany wspólnie z Fundacją PlasticsEurope Polska i był wpisany w obchody samorządowego roku Odry.

Kajakarze płynęli praktycznie non stop, z krótkimi przerwami i kilkugodzinnym noclegiem pod namiotem.

Celem akcji, która odbyła się w dniach 20-22 kwietnia, było zachęcenie mieszkańców nadodrzańskich miejscowości do troski o rzekę Odrę i walkę z jej zaśmieceniem. Dominik Dobrowolski chciał w ten sposób pokazać, że już czas, aby Odra stała się mekką kajakarzy, żeglarzy i miłośników wodnej turystyki. – Aby jednak tak się stało, rzeka musi być czysta, musi być też stworzona profesjonalna infrastruktura dla ochrony środowiska i rozwoju turystyki rzecznej – mówi ekolog.

To dopiero poaczątek

Spływ po Odrze był pierwszą z wielu edukacyjnych akcji, które w roku 2018 roku będzie prowadził wrocławski kajakarz na rzecz czystości rzek w Polsce wspólnie z Fundacją PlasticsEurope Polska oraz wieloma lokalnymi partnerami. 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)