Toi toi to nie jest nasz ostatni! - protest Stowarzyszenia WIR – Masz Głos

poniedziałek, 4.12.2023 11:01 336 0

2 grudnia 2023 r. Stowarzyszenie WIR – Masz Głos już po raz trzeci zorganizowało protest przed siedzibą Fundacji na Rzecz Studiów Europejskich – ODLOT. Strefa Partycypacji, w której odbywał się kolejny etap „konsultacji społecznych” na temat utworzenia tzw. Stref Czystego Transportu (SCT) we Wrocławiu.

Tym samym ponownie chcieliśmy zwrócić uwagę mieszkańców, urzędników i mediów na brak podstaw prawnych, które mówiłyby o konieczności wprowadzenia takiego rozwiązania w naszym mieście, oraz na przyjętą formułę prowadzenia samych konsultacji, która wyklucza z udziału w nich szeroką reprezentację mieszkańców miasta. 

Podczas ostatniego protestu symbolem owego wykluczenia stało się uniemożliwienie protestującym (i żywo zainteresowanym problematyką czystości powietrza w mieście) korzystania z toalety w siedzibie Fundacji. Dlatego też tym razem nasze Stowarzyszenie zamówiło własną przenośną toaletę, ale i tej nie pozwolono nam ustawić obok miejsca zgromadzenia (obecni na miejscu policjanci postawienie jej na ziemi uznali za wykroczenie). Dlatego też nasi członkowie przez kilka minut trzymali ją w rękach w powietrzu, aby w ten symboliczny sposób pokazać absurd przepisów i ukazać prawdziwy stosunek władz miasta do jego mieszkańców…

Dodaj komentarz

Komentarze (0)