To będzie prawdziwy sprawdzian 15-letniego Huberta Laskowskiego

środa, 25.8.2021 13:32 425 0

Wakacje, również te motorsportowe w większości serii dobiegają końca. Jednocześnie oznacza to, że na odcinki specjalne mistrzostw Łotwy powróci 15-letni Hubert Laskowski. Tym razem młodego kierowcę czeka bardzo wymagające zadanie.

Trzecią rundą mistrzostw Łotwy będzie Louna-Eesti Ralli, który stanowi również rajd zaliczany do mistrzostw Estonii. Sprawia to, że lista zgłoszeń jest arcyciekawa i liczy aż 96 pozycji. W najważniejszej dla 15-latka klasie LRC4 powalczy siedem duetów. W klasie EMV4 znalazło się dziewięć załóg.

- Za mną niezwykle intensywne wakacje. Od ostatniego startu nie było mowy o chwili wytchnienia i m.in. miałem okazję zaprezentować się podczas Pride of Cars w Janowie Podlaskim. Zaliczyłem również wakacyjny obóz sportowy, by moja kondycja w drugiej części sezonu była na najwyższym poziomie. Drugą część sezonu zaczynamy od niezwykle trudnego i ważnego rajdu w Estonii. Nie mogę się już doczekać, by wrócić za kierownicę Peugeota i walczyć o jak najlepsze rezultaty. Zwłaszcza że po dwóch pierwszych rajdach jesteśmy wiceliderami mistrzostw – mówił Hubert Laskowski.

W tegorocznym harmonogramie znalazło się dziesięć odcinków specjalnych o łącznej długości ponad 84 kilometrów. Oznacza to, że każdy metr trasy będzie niezwykle ważny, by osiągnąć dobry rezultat. Biorąc pod uwagę liczbę szczytów i hop, które czekają na zawodników już na zapoznaniu z trasą rajd będzie można wygrać lub przegrać.

- Starałem się zebrać jak najwięcej informacji o trasie rajdu i wiem, że czeka mnie niezwykle wymagające zadanie. Wiele szczytów, hop, wąskich i szybkich partii sprawia, że zapoznanie będzie bardzo ważne. Wiem jednak, że na prawym fotelu mam bardzo doświadczonego pilota i nie martwię się o swoje notatki. Mocno skoncentrujemy się na opisie, by perfekcyjnie wykorzystać go podczas właściwej rywalizacji – dodał 15-latek.

Na prawym fotelu rajdówki zasiądzie Michał Kuśnierz, który startuje z Hubertem w mistrzostwach Łotwy.

- Przede mną i Hubertem kolejne trudne zadanie, ale w tym sezonie pokazaliśmy już, że potrafimy im sprostać. W tak młodym wieku Huberta oczywiście bardzo ważne jest zdobyte doświadczenie, ale o tym mówią nawet mistrzowie świata, więc nie powinno to dziwić. Chcemy jednak pokazać też, że jesteśmy szybką i niezawodną załogą, która potrafi walczyć w nieznanym sobie terenie. Jak zawsze damy z siebie sto procent i zobaczymy, jakie da to efekty – komentował Michał Kuśnierz.

Po dwóch rundach mistrzostw Łotwy Hubert znajduje się na drugim miejscu w klasyfikacji sezonu w klasie LRC4. Taką samą pozycję zajmuje w stawce juniorów.

Sponsorami młodego kierowcy są firmy Marten, Pirelli, Intertrade Logistics Limited, Jubi-Tom Jubiler Kobierzyce, Atech Racing Polska. Za obsługę auta odpowiada stajnia Car Speed Racing.

Wszystkie informacje dotyczące Huberta Laskowskiego można znaleźć na facebookowym profilu: https://www.facebook.com/hubert.laskowski.racing.driver/

oraz na Instagramie: https://www.instagram.com/hubert_laskowski/.

Zapraszamy również do śledzenia kanału na YT:

https://www.youtube.com/user/adrianevo1

oraz na stronę internetową: hubertlaskowski.pl.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)