Tegoroczna rekrutacja do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych

czwartek, 4.3.2021 15:57 991 0

24 marca, w środę, rozpoczyna się tegoroczna rekrutacja do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych. W tym roku cały proces można też przejść elektronicznie - z wykorzystaniem profilu zaufanego. Pomocna dla rodziców będzie także internetowa mapa dostępnych placówek.

- Nowością w tegorocznej rekrutacji jest możliwość przejścia całego procesu online. Wystarczy wprowadzony w elektronicznym systemie wniosek podpisać profilem zaufanym. Dlatego zachęcamy wszystkich rodziców już dziś - do 24 marca warto założyć sobie taki profil. To spore ułatwienie, a w czasie trwającej pandemii dodatkowy argument przemawiający za takim sposobem rekrutowania dzieci. Drodzy Rodzice, nie czekajcie – załóżcie profil i skorzystajcie – namawia Jarosław Delewski, dyrektor Departamentu Edukacji we wrocławskim Urzędzie Miejskim.

Dodatkowo, aby ułatwić wybór trzech przedszkoli w procesie rekrutacji, udostępniona została mapa Wrocławia z placówkami, które będą dostępne w systemie elektronicznym. Na mapie znajdują się przedszkola publiczne prowadzone przez miasto oraz inne podmioty, a także "zerówki" szkolne.

- Warto zaznaczyć trzy placówki. Pozwalają na to zasady rekrutacji i nie trzeba się czegokolwiek obawiać. To tylko zwiększa szanse na pomyślne przejście całego procesu rekrutacji – podkreśla Marcin Miedziński, zastępca dyrektor Wydziału Przedszkoli i Szkół Podstawowych.

Szczegółowa oferta przedszkoli wraz z liczbą miejsc do rekrutacji dostępna będzie 24 marca w systemie elektronicznym. Wówczas rodzice będą mogli wskazać trzy placówki. Do tego czasu warto dysponować profilem zaufanym i ułatwić sobie proces rekrutacji.
Jak to zrobić? Szczegóły:
https://www.wroclaw.pl/przedsiebiorczy-wroclaw/jak-zalozyc-epuap

Szczegóły dotyczące rekrutacji, odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania, mapa placówek, kryteria, zasady i harmonogram znajdują się na oficjalnej stronie internetowej Wrocławia pod adresem: 
https://www.wroclaw.pl/portal/rekrutacja-wroclaw-przedszkola-i-oddzialy-przedszkolne

Link do mapy, gdzie można sprawdzić wszystkie placówki biorące udział w rekrutacji elektronicznej do przedszkoli:
https://www.google.com/maps/d/viewer?mid=1GmwS6VpvfsuBN0xaQTmaI6T1VpYkhkdg&usp=sharing

Cały proces przebiegać będzie poprzez stronę https://rekrutacje.edu.wroclaw.pl/

·        Elektroniczny system rekrutacji zostanie uruchomiony 24 marca 2021 roku od godziny 12.00
·        Liczbę miejsc wystawionych w poszczególnych placówkach do rekrutacji będziemy znać po potwierdzeniu przez rodziców woli kontynuacji na rok szkolny 2021/22, czyli po 15 marca.
·        W związku z rosnącymi potrzebami mieszkańców w 2020 roku powstało 1830 nowych miejsc w przedszkolach publicznych. W 2021 planowane jest utworzenie kolejnych ponad 1000. Zostaną one uruchomione w III kwartale.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Przetargi
i Obwieszczenia

Zobacz