Teatr Trzech Generacji

czwartek, 25.1.2024 11:33 163 0

Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka po raz kolejny organizuje cykl bezpłatnych warsztatów pod nazwą Teatr Trzech Generacji. Zajęcia rozpoczynają się 11.03.2024 i zakończą finałowym pokazem 27.05.2024 r. Ideą przyświecającą twórcom jest walka z wykluczeniem społecznym i stereotypami oraz promowanie dialogu międzypokoleniowego poprzez sztukę. Do udziału zaproszone są tak dzieci i młodzież, jak i dorośli oraz seniorzy.

            Warsztaty będą odbywały się w poniedziałki w godz. 17:00-19:00 w siedzibie Wrocławskiego Centrum Twórczości Dziecka przy ul. Kuźniczej 29a we Wrocławiu.

Zainteresowane osoby mogą zapisać się przez formularz:

https://centrumtworczosci.pl/formularz-zapisu-na-teatr-trzech-generacji/

lub pod numerem telefonu 661 136 434.

            Zajęcia mają formę warsztatów, podczas których trzy pokolenia – dziadkowie, rodzice i wnuki – rozwijają swoje umiejętności teatralne, wspólnie przygotowując inscenizację. Zwieńczeniem projektu jest wystawienie spektaklu na profesjonalnej scenie Fundacji (dawniej scena Teatru Kalambur).

            Warsztaty poprowadzi Katarzyna Polińska – aktorka, animatorka teatru ruchu i pantomimy. W czasie zajęć uczestnicy bazować będą na metodach wywiedzionych z powyższych rodzajów praktyki teatralnej.

Teatr Trzech Generacji ma być przede wszystkim przestrzenią integracji międzypokoleniowej i wymiany doświadczeń.

„Każda kolejna edycja akcji utwierdza nas w przekonaniu, że na warsztatach międzypokoleniowych stworzyliśmy miejsce, gdzie zarówno dzieci, jak i osoby starsze dobrze się bawią, realizują swoje pasje, rozwijają talenty, a przede wszystkim uczą się od siebie nawzajem” – czytamy na stronie WCTD.

 

Inicjatywa powstała w ramach Teatru Trzech Generacji pt. „Sztuka zmienia i łączy pokolenia” została wpisana przez Rzecznika Praw Obywatelskich do Złotej Księgi Dobrych Praktyk za zaangażowanie we wspólne przedsięwzięcie zarówno nieznających się osób, należących do różnych pokoleń, jak i całych rodzin wielopokoleniowych.

Projekt współfinansowany ze środków Gminy Wrocław (www.wroclaw.pl) w ramach projektu "Laboratorium wrażliwości estetycznej i społecznej". 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)