Teatr Polski we Wrocławia na festiwalu w Poznaniu

wtorek, 13.8.2019 17:47 1394 0

Już 21 sierpnia o godz. 20.00 na Dziedzińcu Urzędu Miasta w Poznaniu, w ramach festiwalu „Teatr na wolnym”, będzie można zobaczyć jedną z najnowszych premier poprzedniego sezonu Teatru Polskiego we Wrocławiu „Filadelfijską opowieść”. Na spektakl sprzedano 600 biletów!

Teatr Polski we Wrocławiu zaprezentuje się poznańskiej publiczności wspólnie z innymi teatrami z całej Polski, wśród nich są m.in. Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, Teatr im. Stefana Jaracza w Łodzi, Och-Teatr czy Teatr Polski w Warszawie.

Biletów na „Filadelfijską opowieść” graną w Poznaniu nie ma od dawna, sprzedały się „na pniu”.

Sztuka to jedna z najbardziej kasowych amerykańskich komedii z wątkiem ślubnym w tle, której polska prapremiera odbyła się w Teatrze Polskim we Wrocławiu 23 marca br.

- Ma być czasami zabawnie, czasami bardzo wesoło, czasami groźnie, śmiesznie, poważnie, czasami refleksyjnie. Jest troszkę tańca i śpiewania, ale stanowczo nie jest to musical. Starałem się pokazać fragment życia Amerykanów w latach 30., ale problemy, które oglądamy na scenie są bardzo podobne do tych, jakie przeżywamy dzisiaj. Jest tu też doskonały portret różnych typów ludzkich – bogaczy, nuworyszy, wścibskich dziennikarzy, świat a`la współcześni celebryci. Nie zdradzajmy jednak złożonej dosyć intrygi – mówił Stanisław Melski, reżyser przedstawiania, tuż przed premierą.

Ta komedia romantyczna to historia Tracy Samanthy Lord Haven, zamożnej mieszkanki luksusowej dzielnicy Main Line w Filadelfii, która rozwiodła się z C.K. Dexterem Havenem, należącym do jej kręgu towarzyskiego, ponieważ nie sprostał on jej oczekiwaniom. Teraz ma ona wyjść za nuworysza George'a Kittredge'a.

Dexter i wydawca czasopisma „Spy” Sidney Kidd wpadają na pomysł, by wprowadzić brukowego reportera Macaulaya „Mike'a” Connora i fotografkę Liz Imbrie jako przyjaciół rodziny, aby mogli zdać relację ze ślubu i wesela. Tracy nie daje się nabrać, ale niechętnie pozwala im zostać po tym, jak Dexter wyjaśnia, że Kidd ma szkodliwe informacje o obecnych wybrykach romansującego na lewo i prawo ojca Tracy, Setha.

Zbliża się ślub, a Tracy czuje się rozdarta: narzeczony, ex-mąż, dziennikarz...

- Zaproszenie na poznański festiwal przeczy pewnej tezie wrocławskiego środowiska, że Teatr Polski we Wrocławiu nie jest zapraszany na festiwale. Uprzedzenie różnych osób do naszego teatru wynika z niedawnej sytuacji, której już nie ma. Zapraszamy do nas krytyków, zapraszamy organizatorów innych festiwali, by zobaczyli, co powstaje na naszej scenie. Warto skonfrontować nasze produkcje z publicznością w innych miastach w Polsce. Wprawdzie rzadko, ale jeśli jeździmy z naszymi nowym produkcjami czy do innych miast w kraju czy też zagranicę to zawsze są one bardzo dobrze odbierane przez publiczność – dodaje reżyser.

Wszystkich zapraszamy do wrocławskiego Teatru Polskiego na nowy sezon teatralny. „Filadelfijską opowieść” będzie można zobaczyć na Scenie Kameralnej już 20, 21 i 22 września. Po cały repertuar i bilety zapraszamy na stronę www.teatrposki.wroc.pl

Foto: Natalia Dobryszycka

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Przetargi
i Obwieszczenia

Zobacz