Tarczyński Arena Cup młodzików

piątek, 16.9.2022 10:36 110 0

Cykl turniejów piłki nożnej dla młodych piłkarzy i piłkarek – Tarczyński Arena Cup – wraca w edycji jesiennej. W poprzedniej, rozgrywanej w kwietniu i maju wzięło udział około 150 drużyn, czyli około 2000 uczestników. Łącznie rozegrano ponad 400 spotkań, z których najważniejsze – finałowe – miały miejsce na płycie głównej Tarczyński Areny Wrocław 4 czerwca – zaledwie trzy dni po zwycięstwie Polaków nad Walią w ramach Ligi Narodów UEFA na tej samej murawie!

W drugiej edycji nowością jest kategoria G9 – przeznaczona dla dziewcząt z rocznika 1994. Poza nimi w rozgrywkach powalczą także zawodnicy kategorii U7, U8 i U9 (chłopcy). Pierwszy z turniejów eliminacyjnych odbył się 04.09.2022 r., kolejne czekają nas w weekendy: 17-18.09.2022 r.,
24-25.09.2022 r. oraz 15-16.09.2022 r. Mecze są rozgrywane na boisku ze sztuczną murawą, położonym przy Tarczyński Arenie. Turniejom towarzyszy strefa relaksu przygotowana przez partnerów wydarzenia.

- Cieszymy się, że możemy wspólnie zaproponować młodym sportowcom taką formę rozrywki i aktywności fizycznej jednocześnie – mówi Dawid Tarczyński, Członek Zarządu oraz Dyrektor ds. Rozwoju firmy Tarczyński S.A. Wiemy, jak bardzo w dzisiejszych czasach młodzi ludzie potrzebują ruchu i odpowiedniego bodźca, który zachęci ich do spędzania czasu w zdrowy sposób. Od wielu lat angażujemy się we wspieranie lokalnego sportu, to zatem naturalny kolejny krok w naszych działaniach – dodaje Dawid Tarczyński.

- Na pewno dla wielu z zawodników i zawodniczek nasz stadion jest wyjątkowym miejscem, w którym kiedyś chcieliby grać w „dorosłą” piłkę – mówi Marcin Janiszewski, Rzecznik Prasowy Tarczyński Areny Wrocław. Okazję, by rywalizować na płycie głównej będą mieli już podczas turnieju finałowego Tarczyński Arena Cup. Jesteśmy pewni, że dla każdego z młodych futbolistów będzie to nie tylko niezwykłe przeżycie, ale i motywacja do dalszego rozwoju.

Najważniejszy, finałowy turniej zaplanowano na 30.10.2022 r. W tym dniu najlepsze zespoły zmierza się ze sobą na murawie Tarczyński Areny Wrocław. Każdy z uczestników ostatniego etapu rozgrywek otrzyma pamiątkowy medal, a triumfatorzy poszczególnych kategorii także puchary. Wstęp dla kibiców na trybuny stadionu będzie wolny.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)