komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

niedziela, 21 kwietnia 2019

Anzelma, Bartosza

Tabletki na włosy i paznokcie − co wziąć na wzmocnienie włosów i paznokci?

piątek, 26.10.2018 14:55 , odsłony: 2272
kategorie artykułu:

Czy wiesz, że tabletki na włosy i paznokcie nazywa się często nutrikosmetykami? A to dlatego, że o stanie Twoich włosów i paznokci, a także skóry, decyduje w dużej mierze to, co ląduje na Twoim talerzu. To właśnie od witamin i minerałów zależy kondycja Twojego ciała. Zobacz, jakie tabletki na włosy i paznokcie pomogą Ci je wzmocnić!

Dlaczego pogarsza się kondycja włosów i paznokci?

Czy znane jest Ci powiedzenie: jesteś tym, co jesz? Tak samo jest w przypadku Twojej skóry, włosów i paznokci. Żeby Twoje ciało mogło prawidłowo funkcjonować i dobrze się rozwijać potrzebne są Ci witaminy i minerały, które dostarcza się organizmowi razem z codzienną dietą.

Czasem jednak zdarza się, że dostarczasz w diecie zbyt mało składników odżywczych. Jeżeli witamin i minerałów jest w diecie za mało, to skóra włosy i paznokcie dostają je w ostatniej kolejności. Dlatego jeżeli zauważysz łamliwość paznokci, osłabienie kondycji skóry czy wypadające włosy, prawdopodobnie czegoś brakuje Twojej diecie.

Nie zapominaj jednak, że osłabiona kondycja włosów, skóry czy paznokci może oznaczać też schorzenia, np. dermatologiczne. Dlatego zawsze warto udać się najpierw do lekarza (dermatologa), który wykluczy różne schorzenia. Lekarz może też pomóc dobrać Ci odpowiednie suplementy, które wzmocnią Twoje ciało.

Co na włosy i paznokcie? Witaminy!

Kiedy Twoja dieta jest uboga w witaminy i minerały, możesz sięgnąć po dostępne bez recepty tabletki na paznokcie i włosy. Często takie tabletki należą do grupy tzw. nutrikosmetyków, czyli substancji, które odżywiają Twoje włosy, skórę i paznokcie od środka.

Tabletki na włosy, skórę i paznokcie mogą zawierać w sobie witaminy A i E oraz witaminy z grupy B. Witamina A odpowiada za regenerację komórek. Sprzyja więc odnawianiu się komórek, z których zbudowane są włosy, skóra i paznokcie. Witamina E z kolei, jest silny antyoksydantem, ale także dobrze odżywia skórę, włosy i paznokcie, a także je nawilża.

Na włosy bardzo dobrze wpływają przede wszystkim witamina B3 (odżywia włosy i wzmacnia je) i witamina B5 (kwas pantotenowy, który sprawia, że włosy są dobrze nawilżone). Z kolei witamina B6, dzięki temu, że normalizuje pracę gruczołów łojowych, sprawia, że włosy mniej się przetłuszczają i w mniejszym stopniu wypadają.

Tabletki na włosy i paznokcie z minerałami

Dużą popularnością na rynku cieszą się tabletki na włosy i paznokcie ze skrzypem polnym. Dlaczego? Skrzyp polny zawiera w sobie sporo krzemu, który stanowi budulec skóry, włosów i paznokci. Krzem sprawia, że włosy i paznokcie są mocniejsze − paznokcie nie łamią się, a włosy nie tylko mniej wypadają, ale i cebulki włosów są pobudzone do wzrostu.

Dobre tabletki na włosy i paznokcie mogą też zawierać miedź i cynk. Miedź jest odpowiedzialna za wytwarzanie przez skórę i włosy melaniny, czyli naturalnego barwnika w skórze, który chroni przed promieniowaniem UV. Z kolei cynk jest niezbędny do tworzenia białek, które budują włosy i paznokcie. Tak więc te minerały w naturalny sposób wzmacniają włosy i paznokcie.

Jak wzmocnić włosy i paznokcie? Tabletki to oczywiście tylko uzupełnienie naturalnej diety. Dlatego najlepiej stosuj je jedynie doraźnie, kiedy w Twoim organizmie faktycznie brakuje konkretnych elementów. Jeżeli jednak zdecydujesz się na wzmocnienie swoich włosów i paznokci suplementami diety pamiętaj, żeby kupować je zawsze w sprawdzonym miejscu, jakim jest apteka stacjonarna lub apteka online.

 

poniedziałek, 15.4.2019 09:25
2
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele