komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

wtorek, 4 sierpnia 2020

Dominika, Protazego

Szwajcarsko-baskijski duet wystąpi podczas Non Sola Scripta

czwartek, 8.8.2019 09:00 , komentarze: 0 , odsłony: 447
kategorie artykułu:

Na Ostrowie Tumskim przez całe lato trwa XXVI Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej im. Johannesa Brahmsa Non Sola Scripta. W najbliższą niedzielę w Kościele Świętego Krzyża wystąpi organowo-wokalny duet: szwajcarski insturmentalista Giulio Mercati i pochodząca z Kraju Basków sopranistka Lidia Basterretxea. Bilety w sprzedaży.

Giulio Mercati, który wystąpi podczas najbliższego koncertu Non Sola Scripta, to szwajcarski organista, klawesynista, kompozytor i muzykolog. Jego repertuar obejmuje muzykę od renesansu po dzieła kompozytorów XIX i XX wieku. Prowadzi niezwykle intensywną działalność koncertową i wykładową, głównie na polu organowym i chóralnym – jako solista koncertował w największych salach i katedrach w ponad 20 krajach (od Filharmonii w Sankt Petersburgu, po Katedrę św. Patryka w Nowym Jorku). Występował z wieloma orkiestrami z całego świata, a jako kompozytor współpracował z teatrami z Włoch i Europy (w Polsce m.in. z Teatrem Dramatycznym w Wałbrzychu).

Mercatiemu towarzyszyć będzie jego stała współpracowniczka, śpiewaczka Lidia Basterretxea - sopranistka muzycznie wykształcona w Kraju Basków, dziś mieszkająca i pracująca we Włoszech. Basterretxea jest wokalistką w zespołach muzyki dawnej (m.in. Capella Mauriziana i Madrigalisti Ambrosiani), występowała również w repertuarze muzyki kameralnej. Koncertowała w wielu operach na całym świecie (m.in. w Niemczech, Francji czy Stanach Zjednoczonych). Na program koncertu składać się będą głównie dzieła XIX-wieczne: usłyszymy choćby utwory takich mistrzów jak Felix Mendelssohn-Bartholdy (Sonata II c-moll op. 65 nr 2), Gioacchino Rossini(Crucifixus i O salutaris Hostia z Petite messe solennelle), Charles Gounod (Repentir). Oczywiście w reperturze nie zabraknie i kompozycji patrona festiwalu - Johannesa Brahmsa (Preludium chorałowe Herzliebster Jesu, op. 122 n. 2).

Koncert odbędzie się 11 sierpnia o godzinie 19:00 w Kościele Świętego Krzyża na Ostrowie Tumskim. Bilety (15-20 zł) nabyć można online bądź stacjonarnie: w Barbarze (ul. Świdnicka 8B) oraz na miejscu koncertu przed jego startem. Więcej informacji na temat tegorocznej edycji festiwalu znaleźć można na stronie: strefakultury.pl/NonSolaScripta oraz na Facebooku.

 

Wasze komentarze

niedziela, 2.8.2020 14:15
piątek, 31.7.2020 10:29
piątek, 17.7.2020 09:38
wtorek, 14.7.2020 13:49
wtorek, 14.7.2020 11:57
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki