SZCZEPCIObus wciąż w trasie. Harmonogram szczepień na weekend

piątek, 10.9.2021 14:04 219 0

Już ponad 6,5 tysiąca osób zaszczepiło się w SZCZEPCIObusie wrocławskiego MPK. Kolejne będą miały okazję zrobić to w ten weekend. W sobotę i niedzielę (11-12.09) autobus-mobilny punkt szczepień odwiedzi trzy kulturalne wydarzenia i jedną parafię.

Zainteresowanie SZCZEPCIObusem nie słabnie. Do pojazdu, gdziekolwiek się on nie pojawi, ustawia się wielu chętnych. Jednodawkową szczepionkę przeciwko COVID-19 przyjmuje w nim niekiedy nawet ponad 200 osób dziennie.

– Za tymi liczbami kryją się ludzkie istnienia. Statystyka wyraźnie pokazuje, że szczepiąc tak wielu ludzi uratowaliśmy życie około stu osób, które nie zachorują lub przejdą chorobę znacznie lżej niż gdyby zrezygnowały ze szczepienia – zwraca uwagę Krzysztof Balawejder, prezes MPK Wrocław.

SZCZEPCIObus budzi zainteresowanie nie tylko samych mieszkańców miasta. Do przewoźnika wciąż zgłaszają się instytucje, chcące gościć mobilny punkt szczepień na swoim terenie – mowa tu o zakładach pracy, placówkach handlowych, parafiach czy organizatorach imprez plenerowych.

I tak – już w sobotę (11.09) – SZCZEPCIObus odwiedzi dwa duże wydarzenia: po południu ustawi się na placu Teatralnym z okazji Festiwalu Krasnoludków. Pod wieczór przeniesie się na plac Wolności, gdzie czeka nas kolejna edycja Wielkiej Wrocławskiej Potańcówki Wolności. W niedzielę (12.09) SZCZEPCIObus zaparkuje z samego rana przy kościele pw. Najświętszej Maryi Panny Fatimskiej na Maślicach, a potem odwiedzi rodzinny piknik „Cyberiada” przy ul. Serbskiej na Różance.

W SZCZEPCIObusie podawane są jednodawkowe szczepionki Johnson & Johnson. Zaszczepić się można bez wcześniejszego umawiania się, rejestracji czy spełnienia innych formalności. Wystarczy mieć ukończony 18 rok życia, wziąć ze sobą dokument (dowód osobisty czy paszport) i… ustawić się w kolejce do autobusu. Autobus-mobilny punkt szczepień (tzw. SZCZEPCIObus), to wspólna akcja miasta Wrocław, MPK Wrocław i Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego. Partnerem medycznym akcji jest natomiast Dolnośląskie Centrum Chorób Serca im. prof. Zbigniewa Religi MEDINET.

HARMONOGRAM:

11 września – sobota

• 13:00 – 17:00 Festiwal Krasnoludków – pl. Teatralny

• 17:30 – 21:00 Wielka Wrocławska Potańcówka Wolności – plac Wolności

12 września – niedziela

• 08:00 – 11:30 Kościół Najświętszej Maryi Panny Fatimskiej – ul. Maślicka 138

• 12:00 – 14:00 Cyberiada – Rodzinny Piknik, ul. Serbska 5a

 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)