komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

środa, 20 stycznia 2021

Fabiana, Sebastiana

Święto Trzech Króli, czyli #WrocławOrszalał

środa, 6.1.2021 13:32 , komentarze: 0 , odsłony: 324
kategorie artykułu:

Z wiadomych przyczyn, tegoroczny Orszak Trzech Króli, który zazwyczaj prowadzi mieszkańców i turystów barwnym tłumem z pl. Katedralnego na wrocławski Rynek, w takiej formie nie może się odbyć. Jest jednak pewna alternatywa, do której zachęcają organizatorzy OTK.

Hasłem tegorocznego orszaku jest fragment jednej z Pieśni Jana Kochanowskiego: „Panu dzięki oddawajmy”, będący – zdaniem organizatorów OTK – „wyrazem naszej wdzięczności za to, że dokładnie 10 lat temu, w 2011 roku, dzień 6 stycznia stał się znów dniem wolnym od pracy!”.

Obostrzenia związane z pandemią sprawiły jednak, że Orszak Trzech Króli postanowiono przenieść do internetu i zapraszać mieszkańców do wirtualnej obecności 6 stycznia głównie w mediach społecznościowych – na Instagramie czy Facebooku – żeby prezentować tam np. nagrane przez siebie filmiki z kolędowania lub linki do najbardziej lubianych kolęd.

Organizatorzy uruchomili w tym celu hasztag #WrocławskiOrszakTrzechKróli – polecają, by właśnie nim podpisywać własne wrzutki do internetu, związane ze świętem.

Dostępny jest również hasztag #WrocławOrszalał, dzięki któremu będzie można sprawdzić, ile osób świętuje Objawienie Pańskie w ten nietradycyjny sposób. Po wejściu na stronę internetową Orszaku Trzech Króli będzie widoczna mapa lokalizacji i podpis Orszak 2021. 

Jest jeszcze inny sposób, żeby kontynuować tradycję świętowania 6 stycznia w czasie, gdy zabrakło ulicznych orszaków. Można bowiem zostać chwilę dłużej po mszy św. w kościele i pokolędować. Mapa miejsc, gdzie będzie to możliwe, dostępna jest na stronie internetowej.

We Wrocławiu okazja nadarzy się m.in.:

  • w parafii katedralnej o godz. 13.00, po mszy św. uczestnicy Eucharystii (z zachowaniem obowiązujących limitów) mogą kolędować wspólnie z zespołem Spirituals Singers Band
  • w Leśnicy, parafia pw. św. Jadwigi, o 12.30 po mszy św. przy grocie na zewnątrz kościoła Mędrcy oddadzą pokłon Dzieciątku i zacznie się wspólne kolędowanie
  • w parafii pw. Najświętszego Imienia Jezus (kościół Uniwersytecki), o godz. 11.00 po mszy św. kolędowanie ze scholą Maciejki
  • parafia pw. św. Antoniego (ul. Kasprowicza) o godz. 18.00 kolędowanie z zespołem Granifer i franciszkańskimi alumnami
 

Wasze komentarze

poniedziałek, 18.1.2021 14:47
poniedziałek, 18.1.2021 10:48
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki