Sukcesy wrocławianki w You Can Dance – Nowa Generacja

piątek, 22.10.2021 11:16 408 0

Mila Kiwińska znalazła się w ścisłej czołówce młodych tancerzy popularnego dziecięcego talent show „You Can Dance – Nowa Generacja”. Utalentowana wrocławianka pokonała już rzesze konkurentów i walczy o przejście do finału w odcinakach studyjnych. O pozostaniu w programie w dużej mierze decydują teraz SMS-y widzów. Głosować można już tylko do piątku (22 października) do końca dnia.

Dwunastoletnia Mila Kiwińska jest uczennicą m.in. wrocławskiej Szkoły Baletowej Capitol. Swoją przygodę z ruchem i tańcem rozpoczęła w wieku 4 lat od trenowania gimnastyki artystycznej. Taniec to jej wielka pasja, szczególnie style jazz i modern. Od 2019 r. uczy się tańca klasycznego pod okiem jednych z najlepszych nauczycieli baletu w Polsce – Ałły i Giviego Abesadze. Mimo młodego wieku, ma na swoim koncie liczne medale na zawodach krajowych i międzynarodowych. W tym roku zdobyła złoty medal w światowym finale prestiżowego konkursu tanecznego Dance World Cup (występując w duecie) oraz złoty i srebrny medal w kategorii formacji tańca klasycznego. Dwukrotnie stanęła też na podium Międzynarodowych Konfrontacji Baletowych w Kołobrzegu.

Do programu „You Can Dance – Nowa Generacja”, emitowanego w TVP 1, Mila zakwalifikowała się na castingu, który odbył się w czerwcu we Wrocławiu na deskach opery. Od tamtej pory przeszła już etap castingowy i tzw. Akademię, z której wyłoniono najlepszych 16 młodych tancerzy w wieku od 8 od 13 lat. W odcinkach studyjnych to widzowie co tydzień decydują o pozostaniu uczestników w programie. Głosować można do piątku do końca dnia. Aby wesprzeć Milę, należy wysłać SMS o treści 5 na numer 7530 (koszt sms 3,69 zł).  A jej występ będzie można obejrzeć w niedzielę o godz. 17.15 w TVP 1.   

Dodaj komentarz

Komentarze (0)