Studia na Politechnice? Są jeszcze wolne miejsca

środa, 21.7.2021 11:48 0

Studia na Politechnice? Mamy jeszcze wolne miejsca

Przed kilkoma dniami zakończyliśmy pierwszy nabór na studia na Politechnice Wrocławskiej. Jest jednak druga szansa, żeby w październiku rozpocząć naukę na naszej uczelni. Właśnie rozpoczęła się druga rekrutacja na kierunki, na których są jeszcze wolne miejsca.

Chętni na stacjonarne studia I stopnia mogą wybierać z oferty zarówno we Wrocławiu, jak i Legnicy, Wałbrzychu oraz Jeleniej Górze. W systemie rekrutacyjnym wolne miejsca są jeszcze na wielu kierunkach studiów.

Najwięcej na budownictwie (Wydział Budownictwa Lądowego i Wodnego) – 90,
mechanice i budowie maszyn energetycznych (Wydział Mechaniczno-Energetyczny) – 90,
inżynierii środowiska (Wydział Inżynierii Środowiska) – 90 i technologii chemicznej
(Wydział Chemiczny) – 80.

Pełna lista kierunków wraz z dokładną liczbą wolnych miejsc dostępna jest na stronie: https://rekrutacja.pwr.edu.pl/rekrutacja/liczba-miejsc/liczba-miejsc-studia-i-stopnia-stacjonarne/

Rejestracja zgłoszeń kandydatów w ramach drugiej rekrutacji potrwa do 25 lipca do godz. 13.00, a dzień później ogłoszone zostaną wyniki. Osoby zakwalifikowane do przyjęcia na studia będą miały czas, by dostarczyć dokumenty najpóźniej do 29 lipca do godz. 15.00 (bud. C13, pok. 0.12).

W trakcie pierwszej rekrutacji na studia stacjonarne I stopnia na Politechnice Wrocławskiej zarejestrowało się ponad 8,5 tys. kandydatów.

Czekało na nich ponad 7 tys. miejsc na 52 kierunkach. W tym cztery w języku angielskim oraz tyle samo nowości: informatyczne systemy automatyki, elektromobilność, geoinformatyka oraz inteligentna informatyka. Największym zainteresowaniem cieszyły się informatyka stosowana, cyberbezpieczeństwo, informatyka techniczna oraz automatyka i robotyka.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)