komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

środa, 20 stycznia 2021

Fabiana, Sebastiana

Studenci Uniwersytetu Medycznego dojadą na zajęcia specjalnym autobusem

piątek, 23.10.2020 13:01 , komentarze: 0 , odsłony: 394
kategorie artykułu:

Szczególna sytuacja wymaga szczególnych działań. Dzięki porozumieniu z władzami miejskimi oraz MPK Wrocław, już od poniedziałku 26 października na trasie Klinik-USK i z powrotem kursować będzie specjalny autobus, który ułatwi naszym studentom i pracownikom bezpieczne i sprawne przemieszczanie się między kampusami.
Autobus będzie kursował kilka razy dziennie, w porach dostosowanych do potrzeb studentów. W kompleksie Starego Kampusu przystanki znajdą się przy ul. Chałubińskiego (przed Kliniką Ginekologii i Położnictwa) oraz ul. Pasteura, na przeciwko Centrum Naukowej Informacji Medycznej. Oba przystanki zostaną odpowiednio oznakowane. Na drugim końcu trasy autobus zatrzyma się przed wejściem do Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego.

– W obecnej sytuacji zdecydowana większość naszych zajęć odbywa się w trybie zdalnym, jednak zajęć klinicznych w szpitalu, przy pacjentach, nie uda się tak zorganizować – mówi prof. Tomasz Zatoński, Prorektor ds. Budowania Relacji i Współpracy z Otoczeniem UMW. – Uniwersytet Medyczny ma kilka ośrodków. Dostawaliśmy liczne sygnały od studentów, że poruszanie się pomiędzy tak zwanym starym kampusem przy ul. Skłodowskiej a Uniwersyteckim Szpitalem Klinicznym, gdzie mają kontakt z pacjentami, w czasie epidemii jest szczególnie trudne. Studenci korzystają często ze środków środków komunikacji miejskiej. Chcąc zminimalizować ryzyko infekcji, postanowiliśmy zorganizować naszym studentom i pracownikom dedykowany transport. Udało się dzięki wsparciu prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka oraz władz wrocławskiego Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji.

Ze względu na obostrzenia pandemiczne, które wyznaczają limity pasażerów w środkach komunikacji miejskiej, autobus kursujący na strasie Kliniki-USK również będzie mógł przewieźć ograniczoną liczbę osób (autobus 30, autobus przegubowy 50). Specjalnie oznakowanym pojazdem będą mogli przemieszczać się tylko studenci i pracownicy Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, po okazaniu legitymacji studenckiej lub pracowniczej.

Pierwszy autobus z klinik w stronę Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego wyjedzie w poniedziałek 26 października o godzinie 7:20, natomiast z USK w kierunku Klinik - o 7:15. Pełne informacje o wszystkich porach odjazdu znajdują się na przystankach oraz na stronie głównej uczelni - www.umed.wroc.pl. 

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 14.12.2020 16:07
czwartek, 10.12.2020 15:09
czwartek, 3.12.2020 09:23
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele