Stanisław Szewczyk drugim trenerem Gwardii Wrocław

piątek, 28.6.2019 07:30 597 0

To będzie dla niego czwarty sezon pracy w Gwardii Wrocław. Stanisław Szewczyk, od statystyka, poprzez kierownika sekcji, aż do drugiego trenera. Taką właśnie funkcję będzie spełniał w sztabie wraz z Krzysztofem Janczakiem, będąc jego prawą ręką. A dodatkowo, łącząc funkcję „drugiego” ze statystykiem zespołu.

Jakby tego było mało, Szewczyk w poprzednich sezonach spełniał również funkcję trenera grup młodzieżowych. W szczególności mowa o tych najmłodszych siatkarzach, zarówno młodzikach, ale i koordynowaniu działań związanych z grupami naborowymi. Aż trudno wyobrazić sobie, jak napięty był terminarz nowego, drugiego trenera Gwardii. Teraz jednak jako priorytet, należy postawić działanie w zespole pierwszoligowców. 

– Zespół mamy właściwie skompletowany. Trener Janczak ma pomysł na tę drużynę. Ufam temu systemowi, który przyjęliśmy, czyli połączenie moich funkcji, drugiego trenera i statystyka. Jak pokazuje przeszłość, takie rozwiązanie potrafiło dać złoty medal w pierwszej lidze, kiedy trener Janczak prowadził zespół z Wałbrzycha – mówi Szewczyk.

Szewczyk w roli drugiego trenera będzie debiutował na poziomie pierwszoligowym. W tej roli Gwardia w ostatnich sezonach miała jednego kandydata, Leszka Mazura. Szkoleniowiec z Oławy zakończył jednak współpracę z klubem z Krupniczej po sezonie 2018/19, w końcówce pełniąc również funkcję pierwszego trenera.

Siatkarze i członkowie sztabu, którzy zaufali „Projektowi Gwardia” i będą reprezentować barwy GWR w sezonie 2019/20, symbolicznie, będą przedstawiani na terenie legendarnej, Krupniczej. Nawiązujemy tym samym do naszych korzeni, pamiętając o wieloletniej tradycji mocnej, męskiej siatkówki w sercu Wrocławia. Taki jest też cel „Projektu Gwardia” w perspektywie dwóch najbliższych sezonów. Powrót wrocławskiej siatkówki do PlusLigi.

– Projekt Gwardia został stworzony przez ludzi, z którymi w poprzednim sezonie pracowałem właściwie drzwi w drzwi. Nasza wspólna praca wygląda bardzo sensownie. Z perspektywy kibica, podejrzewam, że ten pomysł na męską siatkówkę we Wrocławiu, jest bardzo ciekawy. Poprzedni sezon pokazał, że jest spore zapotrzebowanie na mocny zespół siatkarski w mieście. Liczę, że nasz pomysł na Gwardię wypali i kibice będą mogli wkrótce przypomnieć sobie czasy, kiedy we Wrocławiu była męska ekstraklasa w siatkówce – dodaje drugi trener GWR.

Środkowi Arkadiusz Olczyk i Błażej Szymeczko, rozgrywający Jakub Nowosielski i Łukasz Sternik, libero Adrian Mihułka oraz trener Krzysztof Janczak i drugi trener, będący również statystykiem – Stanisław Szewczyk. To odkryte karty na sezon 2019/20 w Gwardii Wrocław. Następne, na przestrzeni kolejnych dni oraz tygodni, dla uatrakcyjnienia okresu międzysezonowego wrocławskimi kibicom siatkówki.

Foto: Karolina Bąkowicz

Dodaj komentarz

Komentarze (0)