komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

sobota, 4 lipca 2020

Odona, Malwiny

Stacey Kent zaśpiewa we Wrocławiu!

środa, 15.5.2019 12:50 , komentarze: 0 , odsłony: 138
kategorie artykułu:

Ethno Jazz Festival zaprasza 17 maja do sali teatralnej Impartu na koncert uwielbianej przez jazzową publiczność Stacey Kent.

Stacey Kent to amerykańska piosenkarka, jedna z najciekawszych wokalistek jazzowych swojego pokolenia. Daleko jej od ekstrawagancji czy tanich skandali, ale i od popowego banału. Śpiewa piosenki francuskie, fascynują ją bossa nova i rytmy Brazylii. Jeden z krytyków niegdyś napisał, że Brazylia nie jest krajem, lecz „regionem o sercu, które zdaje się bić do melodii o mocniejszej i bardziej adekwatnej wibracji". To jest zdanie, z którym Stacey Kent bez wątpienia się zgodzi. 

„Ma styl porównywalny do największych, do Billie Holiday, Elli Fitzgerald, śpiewa jak Nat King Cole, czysto, wyraźnie, w tonie przypominającym rozmowę" - powiedział niegdyś o Kent trzykrotny zdobywca Oscara, nieżyjący już Jay Livingston.

Wszystkie płyty Stacey Kent okazały się bestsellerami, uzyskując prestiżowe nagrody (m.in. BBC Jazz Awards, British Jazz Award). Wokalistka występuje w największych i najbardziej znanych salach koncertowych na świecie -  od nowojorskiej Carnegie Hall po paryską Olimpię. Najnowsza płyta artystki zatytułowana "I Know I Dream" to zestaw 12 wspaniałych utworów. Oprócz znanych standardów usłyszymy parę, całkiem nowych, skomponowanych przez Jima Tomlinsona.

17.05.19 godz. 20.00 Impart, ul. Mazowiecka 17

Ethno Jazz FestivalSTACEY KENT

bilety: 150 zł – I miejsca, 120 zł – II miejsca, 80 zł - wejściówki stojące

Bilety dostępne w serwisach: 

www.wrockfest.pl/bilety-onlinewww.biletin.plwww.biletyna.plwww.eventim.plwww.ebilet.plwww.kupbilecik.plwww.empikbilety.pl

 

Wasze komentarze

Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki