komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

sobota, 23 stycznia 2021

Ildefonsa, Rajmunda

Sprzęt elektroniczny do nauki zdalnej trafił do dzieci z rodzin zastępczych

piątek, 27.11.2020 14:39 , komentarze: 0 , odsłony: 346
kategorie artykułu:

Dzieci z rodzin zastępczych zostały wyposażone przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w sprzęt niezbędny do nauki online oraz środki ochrony osobistej.

W listopadzie do dzieci i opiekunów trafiło kilkaset sztuk sprzętu elektronicznego, w tym laptopy – 230 egzemplarzy, sprzęt audiowizualny (głośniki, kamerki) oraz telewizory, i rzutniki. Wyposażone zostały także miejsca kwarantanny i izolacji dla dzieci (7 miejsc dla 14 osób), a rodzinom dzieci z niepełnosprawnościami dostarczono specjalistyczne oprogramowanie, ułatwiające korzystanie z komputerów. Rodzinom dostarczono także środki ochrony osobistej.

Na wsparcie przeznaczono blisko 780 tysięcy złotych. Ostatnie paczki ze sprzętem trafiły do rodzin 25 listopada.

Głównym celem projektu „Wsparcie dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej w okresie epidemii COVID-19” jest zapobieganie i ograniczenie negatywnych skutków wystąpienia COVID-19 w obszarze pieczy zastępczej – mówi Monika Jopek, kierownik w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej.

Rodziny zastępcze oraz ich podopieczni, którzy zostali objęci wsparciem podkreślają, że są szczególnie zadowoleni ze sprzętu komputerowego, ponieważ dzięki temu dzieci mogą w pełni realizować obowiązek szkolny w formie zdalnej,  mają większą motywację, nie odstają od rówieśników i mogą wykonywać powierzone im przez nauczycieli zadania na sprzęcie, który jest do tego przystosowany. – tłumaczy Monika Jopek i dodaje: – rodziny,  które opiekują  się dziećmi z niepełnosprawnościami, podkreślają, że ich potrzeby również zostały uwzględnione, a specjalistyczne oprogramowanie wspomaga proces realizacji obowiązku szkolnego.

Do dzieci i opiekunów trafiły również środki ochrony osobistej, takie jak maseczki, rękawiczki oraz płyny dezynfekcyjne. Środki ochrony używane są przez rodziny codziennie. Do rodzin trafiło 21 330 maseczek, 106 650 sztuk rękawiczek i 2051 litrów płynu do dezynfekcji.

Wsparciem objęto 661 rodzin zastępczych (471 – rodzin zastępczych spokrewnionych, 170 – rodzin niezawodowych, 20- rodzin zastępczych zawodowych i rodzinnych domów dziecka) oraz 35 placówek.

Z ramienia Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej projekt realizował Zespół Realizacji Zadań Organizatora Rodzinnej Pieczy Zastępczej, który zajmuje się m.in. udzielaniem pomocy w realizacji zadań rodzinom zastępczym i prowadzącym rodzinne domy dziecka, udzielaniem specjalistycznego wsparcia i poradnictwa pełnoletnim wychowankom, monitorowanie sytuacji dzieci w rodzinach zastępczych i rodzinnych domach dziecka, pozyskiwaniem kandydatów do pełnienia funkcji rodziny zastępczej prowadzenia rodzinnego domu dziecka czy szkoleniami dla dzieci oraz osób sprawujących rodzinną pieczę zastępczą.

W załącznikach znajdą Państwo wypowiedź Moniki Jopek z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz zdjęcia sprzętów przekazanych do jednostek opieki.

 

Wasze komentarze

wczoraj, 18 godz temu
wczoraj, 18 godz temu
wczoraj, 21 godz temu
wczoraj, 22 godz temu
czwartek, 21.1.2021 13:55
czwartek, 21.1.2021 13:51
środa, 20.1.2021 19:26
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki