komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

niedziela, 28 lutego 2021

Romana, Ludomira

Spotkania z cyklu #premieraonline z Margaret, 4Dreamers i autorami książki „Wszystkie kolory świata”

sobota, 13.2.2021 10:22 , komentarze: 0 , odsłony: 2084
kategorie artykułu:

Muzyczne nowości i książka, która zmienia świat. Spotkania z cyklu #premieraonline

Wraz z nowym rokiem miłośnicy polskiej muzyki mogą cieszyć się niespodziankami od ulubionych wykonawców. Po blisko dwóch latach Margaret powraca z albumem „MaggieVision”, natomiast zespół 4Dreamers przygotował dla fanów książkę pełną nieznanych anegdot. Ponadto z okazji premiery charytatywnej publikacji „Wszystkie kolory świata” w studiu Empiku online zagoszczą jej autorzy: Joanna Fabicka, Joanna Olech, Paula Włodarczyk i Igor Kubik. Zbiór opowiadań jest punktem wyjścia do rozmów z najmłodszymi o współczesnych problemach społecznych.

Interaktywne transmisje odbywają się na stronie Facebook.com/empikcom. W trakcie wydarzeń możliwe jest zadawanie pytań w komentarzach pod streamingiem. Wszystkie spotkania tłumaczone są na język migowy.

Margaret – 15 lutego, godz. 18:00

Blisko dwa lata po premierze płyty „Gaja Hornby” Margaret wraca z nowym, wyczekiwanym krążkiem „MaggieVision”(Sony Music Entertainment). Album z jednej strony jest rezultatem jej fascynacji kulturą hip-hopu i nowoczesnymi brzmieniami urbanmusic, a z drugiej koniecznością opowiedzenia o ważnych rzeczach, jakie ostatnio działy się w jej życiu. Margaret zdradzi kulisy pracy nad płytą podczas spotkania online, które poprowadzi Agnieszka Szydłowska.

– Mój nowy album jest słodko-gorzki. W ramach dojrzewania zaczęłam być dużo bardziej świadoma rzeczy, które wokół mnie się dzieją. Już na płycie „Gaja Hornby” były momenty, kiedy we mnie buzowało, ale teraz naprawdę tego nie uciszam i nie przypudrowuję, ale z siebie wypluwam, bo mam ku temu powody – mówi o warstwie lirycznej artystka.

Na spotkanie zaprasza Empik wraz z Going. i Sony Music Entertainment.

Joanna Fabicka, Joanna Olech, Paula Włodarczyk, Igor Kubik – 16 lutego, godz. 18:00

„Wszystkie kolory świata” (Agora) to zbiór 20 utworów dla dzieci, przywołujących takie wartości, jak empatia, szacunek oraz solidarność z osobami wykluczanymi. Dochód z jej sprzedaży zostanie przeznaczony na wsparcie Telefonu Zaufania dla dzieci i młodzieży Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę. Podczas spotkania online współautorzy książki, Joanna Fabicka, Joanna Olech, Paula Włodarczyk i Igor Kubik, zdradzą, co zainspirowało ich do pracy nad projektem. Rozmowę poprowadzi Weronika Wawrzkowicz.

Teksty i ilustracje do książki charytatywnie przygotowało 43 znanych i cenionych twórców oraz twórczyń literatury i ilustracji dziecięcej, m.in.: Justyna Bednarek, Joanna Fabicka, Grzegorz Kasdepke, Joanna Olech, Marcin Szczygielski, Michał Rusinek, Piotr Socha, Adam Wajrak, Cezary Harasimowicz i wielu innych. Autorem ilustracji okładkowej jest Paweł Pawlak, a wstęp do książki napisał Przemek Staroń, który w 2018 r. został uhonorowany tytułem Nauczyciela Roku.

„Wszystkie kolory świata” to książka, która daje siłę – dzieciom, rodzicom, nauczycielom oraz wszystkim tym, którzy kiedykolwiek zetknęli się z hejtem ze względu na „bycie innym”. Niesie także nadzieję na stworzenie świata bardziej otwartego na różnorodność, a poprzez wsparcie działań statutowych Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę – realną pomoc dla dzieci i młodzieży.

Partnerami książki są Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę, Rzecznik Praw Obywatelskich oraz Empik.

4Dreamers – 17 lutego, godz. 18:00

Trzy lata temu zgłosili się do programu „The Voice Kids”, by spełnić swoje marzenia. Nie wiedzieli wtedy, co z tego wyniknie. Wydali dwie płyty, dziewięć singli, dwa razy byli nominowani do Fryderyków i występowali na Festiwalu w Opolu. Zagrali kilkadziesiąt koncertów, podczas których fani wypełniali kluby i sale po brzegi. Kuba, Mateusz, Tomek i Maks, czyli członkowie zespołu 4Dreamers po raz pierwszy opowiadają swoją nieprawdopodobną historię w książce „4Dreamers. O czterech takich, co nie bali się marzyć” (Wydawnictwo Znak). Fani dowiedzą się więcej na jej temat podczas spotkania z zespołem, które poprowadzi Justyna Dżbik-Kluge.

– Który z nas chciałby zostać aktorem? Dlaczego z koncertów musieliśmy wychodzić w asyście ochroniarzy? Jak rozumiemy to, o czym śpiewamy? Kim jest tajemniczy 5Dreamer? A przede wszystkim, jaka będzie największa zmiana, do której się szykujemy? W książce znajdziecie odpowiedzi na te i wiele innych pytań, którymi codziennie bombardujecie nas w Internecie. Tą książką chcemy Wam podziękować za to, co dla nas robicie– komentują członkowie zespołu 4Dreamers.

 

 

Wasze komentarze

dzisiaj, 20 godz temu
sobota, 27.2.2021 19:42
piątek, 26.2.2021 15:41
piątek, 26.2.2021 13:10
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele