Sport jest fajny! Piłkarki WKS-u z wizytą w szkole i przedszkolu

piątek, 24.11.2023 09:24 275 0

Piłkarki Śląska Wrocław najpierw poprowadziły zajęcia w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 12 przy ulicy Suwalskiej, a dzień później odwiedziły wrocławskie przedszkole nr 136 podczas „Pasowania na sportowca”. Wrocławski Śląsk to nie tylko ekstraklasowa drużyna mężczyzn!

W ramach programu "Sport jest fajny" piłkarki WKS-u odwiedziły mini-trening, który odbył się w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 12 przy ulicy Suwalskiej. W zajęciach uczestniczyło ponad setka młodych sportowców! Młodzi adepci mogli zmierzyć się z ćwiczeniami, które występują na profesjonalnych treningach pierwszych zespołów Śląska Wrocław.

- Sport jest fajny. Takie hasło przyświecało nam podczas eventu w Zespole Szkolno-Przedszkolnych nr 12 i mamy nadzieję, że uczestnicy naszych zajęć faktycznie mogli się przekonać do uprawiania sportu. Chociaż z drugiej strony patrząc na ich entuzjazm i zaangażowanie, chyba można być o to spokojnym - mówi z uśmiechem Edyta Wieruszewska, prezes Fundacji Śląsk Wrocław. - Uczniowie w różnym wieku mogli się zmierzyć z ćwiczeniami, które na co dzień wykonują piłkarze i piłkarki na treningach, oczywiście były one dostosowane do wieku naszych uczestników. Cieszyć może również fakt, że Śląsk Wrocław został przywitany w placówce z otwartymi ramionami, za co bardzo dziękujemy - dodaje.

Zajęcia dla najmłodszych - których ostatecznie pojawiło się ponad setka - prowadziły Julia Maskiewicz, Oliwia Krysman i Martyna Buś.

- Dzisiejsze zajęcia były bardzo intensywne i oczywiście sportowe! Mogłyśmy w krótkim czasie pokazać dzieciom najważniejsze środki treningowe w jednostce piłkarskiej oraz przybliżyć im to jak trenują zawodniczki naszej akademii. Na naszych treningach i takich zajęciach każdy uczestnik podwyższa swoją wydolność, usprawnia się fizycznie i oczywiście po takiej aktywności szeroko się uśmiecha. Tak było też dzisiaj - podkreśla Julia Maskiewicz. Dla obrończyni WKS-u prowadzenie takich zajęć to nie "pierwszyzna", bowiem na co dzień jest trenerką zespołu U13 Śląska. Młodzi sportowcy po zakończeniu zmagań otrzymali pamiątkowe dyplomy i medale. A co najważniejsze - wszyscy dobrze się bawili i miło (oraz aktywnie!) spędzili czas.

Organizatorem eventu pn. "Sport jest fajny!" realizowanego w ramach ogólnopolskiego programu "MIKRO GRANTY - EDYCJA II" była Fundacja WKS Śląsk Wrocław. Event został dofinansowany ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, których dysponentem jest Minister Sportu i Turystyki.

Już dzień później kolejne przedstawicielki sekcji piłki nożnej kobiet Śląska Wrocław – Natalia Sitarz i trenerka Monika Koziarska – pojawiły się z kolei we wrocławskim Przedszkolu „Mały Sportowiec” nr 136. Najmłodsi mieli tego dnia swój wielki dzień – pasowanie na sportowca.

Możliwość spotkania ze sportowcami to zawsze duże przeżycie i inspiracja dla maluchów. Nie inaczej było tym razem! Dzieci mogły zamienić posłuchać i zadać pytanie nie tylko do przedstawicielek piłki nożnej spod herbu WKS-u, ale i koszykarek Ślęzy Wrocław. Wspólna wizyta w przedszkolu to efekt spotkania prezesa Śląska Patryka Załęcznego z prezes 1KS-u, Katarzyną Ziobro i początek wspólnych działań. - Dziękuję Katarzynie Ziobro za zeszłotygodniowe spotkanie i wierzę, że razem uda się zrobić jeszcze wiele ciekawych rzeczy dla wrocławskiego sportu – mówi Patryk Załęczny. Prezes lidera Ekstraklasy niedawno rozmawiał również z Michałem Latosiem, prezesem Panthers Wrocław, wielokrotnego mistrza Polski w futbolu amerykańskim. Wrocławski sport współpracuje, wrocławski sport rośnie w siłę!

fot. Adriana Ficek/slaskwroclaw.pl

Dodaj komentarz

Komentarze (0)