Spektakle przedpremierowe "Judy na końcu tęczy"

sobota, 18.9.2021 13:24 1153 0

19 września długo oczekiwana przez realizatorów i publiczność premiera “Judy na końcu tęczy” Petera Ouiltera we Wrocławskim Teatrze Komedia. Spektakle przedpremierowe - 17 i 18 września br.

Pandemia decydowała o przekładaniu terminów spektakli premierowych. Najważniejsze, że Judy pojawi się na scenie przy pl. Teatralnym 4.

Historia, o której opowiada Peter Quilter, dzieje się na pół roku przed śmiercią Judy Garland, w Boże Narodzenie 1968 roku. W apartamencie Hotelu Ritz w Londynie aktorce towarzyszą: Mickey Deans (postać autentyczna, przyszły i ostatni mąż Judy) oraz angielski pianista i manager Anthony. Dramatyczne wydarzenia przeplatane są pięknymi piosenkami z repertuaru Judy Garland.

W roli Judy - jednej z najbardziej charyzmatycznych, ale i tragicznych postaci świata filmu zobaczymy Justynę Szafran. Na scenie towarzyszą jej Mariusz Ochociński wcielający się w Mickeya Deana, ostatniego, piątego męża Judy oraz  Paweł Okoński - jako Anthony –pianista i manager.

Reżyser  Wojciech Dąbrowski  ukazując  Judy nie ograniczył się  tylko do eksponowania  tragicznych aspektów postaci. Jest i radośc śpiewania , miłość, śmiech, ból, łzy i wzruszenie.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)