Spektakl „Pinokio” otwiera tegoroczną edycję cyklu IMPART DZIECIOM

poniedziałek, 24.1.2022 12:33 432 0

6 lutego o godz. 12:00 na Scenie w Galerii w Imparcie przy ul. Mazowieckiej 17 odbędzie się spektakl „Pinokio” w ramach cyklu IMPART DZIECIOM, zrealizowany przez aktorów Teatru MER z Łodzi. 

Pinokio – bajka ponadczasowa

Spektakl jest adaptacją XIX-wiecznej powieści Carla Collodiego o przygodach niezwykłego pajacyka, który potrafi mówić, poruszać się, myśleć i czuć. Wyrzeźbiony z drewna przez dobrego Dżepetto, przysparza mu niemało kłopotów i przykrości aż w końcu opuszcza go i wyrusza w świat. Spotyka go tam mnóstwo nie zawsze miłych przygód, które jednak wiele go uczą i które z pewnością również widzom przedstawienia dadzą dużo do myślenia.

Teatr MER z Łodzi działa od 2002 roku, występując ze swoimi przedstawieniami w kraju i za granicą na festiwalach, w teatrach, szkołach i domach kultury. Są laureatami m.in. Światowego Festiwalu Teatru Lalek w Pradze (wyróżnienie) i festiwalu Dziecięce Lato Teatralne w Warszawie (główna nagroda).

Ich „Pinokio” na scenie Impartu będzie prezentowany przez Fundację Tworzenia i Promowania Sztuki – ależ Gustawie!  

 

IMPART DZIECIOM

Zainicjowany w 2021 roku, dedykowany przede wszystkim dzieciom cykl wyjątkowych spektakli, których nie da się zobaczyć w komercyjnych teatrach, prezentujących wysokie walory artystyczne.

W Imparcie pojawiają się wybrane formacje teatralne z całej Polski, które zdobyły uznanie występując na festiwalach, a także prowadząc działalność warsztatowo – edukacyjną. Najmłodsi widzowie mają okazję zapoznać się w proponowanym repertuarze teatralnym z różnymi technikami lalkowymi, formami scenicznymi, często z udziałem przedmiotów codziennego użytku, które ożywając w rękach aktorów snują swoje historie rozbudzając dziecięcą wyobraźnię i tworząc przekaz dotyczący norm i wartości.

Spektakle odbywają się na scenie w galerii w Imparcie, a w sezonie letnim – również na zadaszonej scenie w podwórku. Cykl od momentu powstania cieszy się wielką sympatią dzieci i rodziców. Tegoroczna edycja będzie wzbogacona o spektakle dla najmłodszych dzieci w wieku 8 miesięcy +, czyli „najnajów”.

 

IMPART DZIECIOM: spektakl "Pinokio"

Dla dzieci w wieku 4 – 14 lat

06.02 | 12:00

scena w galerii, ul. Mazowiecka 17

Bilety: strefakultury.pl

Link do wydarzenia na Facebooku: IMPART DZIECIOM: spektakl "Pinokio"

Dodaj komentarz

Komentarze (0)