Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy przy ulicy Parkowej w nowej odsłonie [Foto]

środa, 7.12.2022 14:36 351 0

W środę 7 grudnia odbyło się otwarcie nowego skrzydła Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 10 przy ul. Parkowej 27 we Wrocławiu. W nowej, 3-kondygnacyjnej części placówki mieści się m.in.: 7 sal lekcyjnych wyposażonych w nowoczesne tablice multimedialne, 2 świetlice i sala do muzykoterapii. Inwestycja kosztowała ponad 6,6 mln złotych.

- Aby wspaniały zespół ośrodka mógł funkcjonować, potrzebne są również odpowiednie warunki. Nowe skrzydło, udogodnienia dla osób z niepełnosprawnościami czy windy to tylko niektóre z unowocześnień. Wcześniej dokonywano jeszcze kilka inwestycje w tej szkole, m.in. modernizacja węzła żywieniowego czy termomodernizacja. Te 11 milionów przeznaczone na placówkę Neuropsychiatrii i tę, w której jesteśmy to najlepiej wydane pieniądze - mówił prezydent Wrocławia Jacek Sutryk.

Rozbudowa naszej placówki diametralnie poprawiła jej funkcjonalność. Dodatkowe sale zwiększyły komfort zarówno jeżeli chodzi o prowadzenie zajęć lekcyjnych, jak i terapeutycznych. Jestem bardzo zadowolona, że funkcjonujemy już w znacznie nowocześniejszym ośrodku. Dziękuję przy tym władzom miasta za dotrzymanie obietnicy i, że rozbudowa SOSW przy ul. Parkowej stała się faktemmówi Ewa Płaksej, dyrektorka ośrodka.

Po uroczystym otwarciu i poświęceniu placówki odbyły się występy artystyczne podopiecznych placówki. Zostało również zaprezentowane jedno z udogodnień w formie interaktywnej tablicy, dzięki której dzieci mogą grać w gry czy uczyć się podstaw higieny lub ekologii, stąpając po wyświetlonym na podłodze ekranie.

foto: doba.pl

 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)