Ślubowanie nowo przyjętych policjantek i policjantów

piątek, 24.7.2020 13:08 2442 2

23 lipca o godzinie 12.00 w Komendzie Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu odbyła się uroczystość ślubowania 34 nowych policjantek i policjantów przyjętych do służby. Szeregi dolnośląskiej policji zasilili kolejni funkcjonariusze. Akty ślubowania nowo przyjętym wręczył Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu insp. Dariusz Wesołowski.

Garnizon dolnośląski przyjął w swoje szeregi 34 nowych policjantek i policjantów. Uroczysta ceremonia odbyła się w Domu Klubowym "Śnieżka" przy Komendzie Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

Policjantkom i policjantom akty ślubowania wręczył Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu insp. Dariusz Wesołowski. Po zakończeniu szkolenia podstawowego, nowo przyjęci funkcjonariusze zasilą szeregi komend miejskich i powiatowych województwa dolnośląskiego.

SŁUŻBĘ W POLICJI MOŻE PEŁNIĆ:
- obywatel polski o nieposzlakowanej opinii, który nie był skazany prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe i korzystający z pełni praw publicznych,
- posiadający co najmniej średnie wykształcenie,
- posiadający zdolność fizyczną i psychiczną do służby w formacjach uzbrojonych, podległych szczególnej dyscyplinie służbowej, której gotów jest się podporządkować.

podkom. Wojciech Jabłoński

Przeczytaj komentarze (2)

Komentarze (2)

XR sobota, 25.07.2020 00:40
Po kij wam te durne kagańce?
sobota, 25.07.2020 14:37
Pies musi byc w kagańcu.

Przetargi
i Obwieszczenia

Zobacz