Śląsk zagrał sparing z RB Lipsk

wtorek, 12.9.2023 19:33 127 0

Drużyna Jacka Magiery ma za sobą niezwykle cenny sparing z RB Lipsk, trzecią drużyną niemieckiej Bundesligi. Śląsk przegrał na wyjeździe 2:4, a bramki dla WKS-u zdobyli Zohore oraz Schwarz.

Śląsk w czasie przerwy w rozgrywkach Ekstraklasy, którą po czterech wygranych z rzędu spędza w ścisłej czołówce tabeli, ma w planie dwa mecze sparingowe. Jeden z nich wrocławianie rozegrali w czwartkowe popołudnie w niemieckim Lipsku. Tamtejszy klub to zespół z czołówki Bundesligi. Zdobywcy Pucharu i Superpucharu Niemiec oraz uczestnicy rozgrywek Ligi Mistrzów był już sparingpartnerem Śląska przed dwoma laty. Wówczas Trójkolorowi sprawili ogromną niespodziankę, wygrywając 2:1 (gole Soboty i Exposito).


Tym razem górą w spotkaniu towarzyskim był zdecydowany faworyt z Lipska, ale goście nie muszą się wstydzić swojej postawy. Finalnie gracze trenera Marco Rose zwyciężyli 4:2, a piłkarze Śląska mimo porażki mogą wracać do Wrocławia z podniesionymi głowami.

Dla trenera Jacka Magiery mecz z tak silnym przeciwnikiem stanowił świetną okazję do sprawdzenia wielu zawodników, którzy do tej pory nie zagrali wielu minut w rozgrywkach ligowych. W pierwszym składzie pojawili się chociażby Trelowski, Borthwick-Jackson, Paluszek, Lewkot, Ince czy Zohore. Szansę otrzymał również Łukasik, który trenuje ze Śląskiem, ale nie jest związany kontraktem z wrocławskim klubem.

Pierwszego gola dla Śląska (na 1:1) strzelił Kenneth Zohore, popisując się efektownym trafieniem bezpośrednio z rzutu wolnego. Również ze stojącej piłki, ale z 11. metra, drugą bramkę dla WKS-u (na 2:4) zdobył Petr Schwarz. Rzut karny wywalczył Burak Ince. Dla gospodarzy trafiali Carvalho, Sachse oraz Werner.

W sobotę kolejny sparing Śląska - tym razem w Jeleniej Górze wrocławianie zagrają z miejscowym klubem sportowym Karkonosze, uświetniając obchody 70-letnia powstania klubu. Zapraszamy do dopingu! Planowana jest transmisja live na slaskwroclaw.tv.

RB Lipsk - Śląsk Wrocław 4:2 (2:1)
Bramki:
1:0 - Carvalho (17')
1:1 - Zohore (20')
2:1 - Sachse (37')
3:1 - Carvalho (54')
4:1 - Werner (65')
4:2 - Schwarz (k) (83')

Śląsk: Trelowski - Matsenko, Paluszek, Lewkot, Borthick-Jackson, Pokorny, Olsen, Łukasik, Szwedzik, Ince, Zohore oraz Schwarz, Samiec-Talar, Rzuchowski, Konczkowski, Wojtczak, K. Kurowski, M. Kurowski, Lutostański, Wołczek, Szczyrek, Jezierski, Matuszewski

RB Lipsk: Zingerle - Raum, Lenz, Klostermann, Simakan, Werner, Carvalho, Bayindir, Sachse, Schierack, Bulland oraz Hennig, Mayer, Osawe, Kaufmann

Fot.: RB Lipsk

Dodaj komentarz

Komentarze (0)