Śląsk wygrywa derby i kończy rok na pozycji lidera!

poniedziałek, 18.12.2023 11:40 280 0

W meczu 19. kolejki PKO BP Ekstraklasy Śląsk Wrocław wygrał z Zagłębiem Lubin 2:1, a strzelcami bramek dla WKS-u byli Michał Rzuchowski oraz Erik Exposito. Trójkolorowi 2023 rok kończą na pozycji lidera rozgrywek!

Choć pierwsza połowa należała do gospodarzy – bo to oni prowadzili grę i częściej zagrażali bramce WKS-u – do przerwy w Lubinie mieliśmy remis. Znów świetnie między słupkami sprawował się Rafał Leszczyński, w opinii wielu najlepszy bramkarz pierwszej części sezonu w całej lidze. Na drugą połowę trener Jacek Magiera zdecydował się posłać do boju zespół z dwoma zmianami w składzie. Jednym ze zmienników był Michał Rzuchowski, który już po dwóch minutach otworzył wynik meczu ładnym strzałem z prawej nogi. Dla pomocnika to pierwszy gol strzelony w barwach Śląska. W 75. minucie znacznie lepiej radzący sobie na murawie po zmianie stron zespół WKS-u podwyższył prowadzenie. 14 trafienie w sezonie zaliczył najlepszy strzelec Ekstraklasy – Erik Exposito. Kilka minut przed końcowym gwizdkiem kontaktową bramkę dla gospodarzy zdobył Juan Munoz, ale Śląsk nie wypuścił już z rąk zwycięstwa.

16 meczów bez porażki, 41 punktów i pewna pozycja lidera na koniec 2023 roku – to była wybitna runda w wykonaniu Śląska Wrocław! Zespół Jacka Magiery do gry wróci w drugi weekend lutego – wówczas WKS podejmie na Tarczyński Arena drużynę Pogoni Szczecin.

Zagłębie Lubin - Śląsk Wrocław 1:2 (0:0)