Śląsk Wrocław odwiedził fundację Weź Pomóż [Foto]

czwartek, 23.3.2023 14:58 147 0

Wolontariusze fundacji Weź Pomóż każdego dnia dokładają wszelkich starań, aby wspierać potrzebujących. Dzięki ich wysiłkom, tysiące osób mogą liczyć na niezbędne jedzenie, ubrania czy środki czystości. Piłkarze wrocławskiego Śląska odwiedzili bohaterskich wolontariuszy, aby odciążyć ich od codziennej pracy.


Paczki, które wolontariusze fundacji Weź Pomóż wydają potrzebującym, można liczyć w tysiącach tygodniowo. Dzięki współpracy z Bankiem Żywności we Wrocławiu, co tydzień do najuboższych trafia około 4 ton jedzenia. Ponadto, fundacja dostarcza im ubrania czy środki czystości, a nawet wysyła ciężarówki pełne niezbędnych rzeczy dla potrzebujących na Ukrainie. To jednak nie wszystko.

– Stawiamy lodówki społeczne i uczymy ludzi, żeby nie marnowali żywności. Chcemy pokazać, co to znaczy być człowiekiem. Otworzyć serce dla drugiego człowieka, nie zamykać się i podać pomocną dłoń. W samej nazwie fundacji jest pomaganie i my to robimy. Dla nas pomaganie jest najważniejsze – podkreślał Jan Piontek, założyciel i prezes fundacji.

Wolontariusze fundacji Weź Pomóż wydają paczki przez 6 dni w tygodniu. We wtorek mogli liczyć na pomoc piłkarzy Śląska Wrocław. Pierwszy zespół wraz ze sztabem pojawił się w siedzibie fundacji przy ul. Poznańskiej i przez kilka godzin wspierał bohaterów w ich codziennej pracy. Exposito, Yeboah, Leszczyński i spółka pomagali w noszeniu rzeczy, kompletowaniu paczek i wydawaniu ich potrzebującym. Choć zaangażowanie zawodników Śląska stanowiło wierzchołek góry lodowej potrzeb, z jakimi każdego dnia zmaga się fundacja, wolontariusze nie ukrywali, że był to dla nich wyjątkowo łatwy dzień.


– Chłopaków jest bardzo dużo i trzeba przyznać, że pomogli nam zorganizować pracę. Wszyscy chętnie pomagali. Tego dnia odwiedziło nas aż 1400 osób, którym dzięki drużynie Śląska mogliśmy sprawniej i mocniej pomóc – przyznała Tatiana, wolontariuszka.

Piłkarze Śląska Wrocław nie ukrywali, że heroiczny wysiłek wolontariuszy zrobił na nich ogromne wrażenie i możliwość choćby chwilowego odciążenia ich od codziennych obowiązków była dużym przeżyciem.

– Widzimy, że nie każdemu życie ułożyło się tak, jak nam. Wydaje nam się, że każdy z nas szczególnie to doceni. Roboty tu jest bardzo dużo i nie mam pojęcia, jak wolontariusze dają sobie z tym radę. Jestem pełen podziwu – powiedział Michał Rzuchowski.

Fundację Weź Pomóż można wspierać na różne sposoby. Potrzeb przybywa, a przedstawiciele fundacji podkreślają, że ogromne znaczenie ma każda forma pomocy. Wolontariusze chętnie przyjmą zarówno jedzenie, jak i środki czystości. Na stronie internetowej fundacji można znaleźć również numer konta, na który można wpłacać środki na codzienne funkcjonowanie.


– Myślę, że zwłaszcza w piłce nożnej żyjemy w jakimś nierealnym świecie. Prawdziwe życie jest tutaj. Jeden z zawodników powiedział mi, że my czasami przeżywamy przegrany mecz, a ludzie tu przegrywają życie. W wolontariuszach, którzy tu pomagają, jest niewiarygodna cierpliwość, żeby każdemu pomóc. To niesamowite, jak bardzo chcą pomagać, nie dostając nic w zamian – powiedział trener Ivan Djurdjević.

W imieniu piłkarzy oraz sztabu szkoleniowego Śląska Wrocław z całego serca zachęcamy do wsparcia działalności Fundacji „Weź Pomóż”. Jak to zrobić, co jest najbardziej potrzebne, gdzie trzeba się zgłosić lub przekazać dary? Wszystkie odpowiedzi na stronie wezpomoz.pl.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)