Śląsk: Erik Exposito przedłużył kontrakt na kolejne 3 lata

sobota, 7.8.2021 11:28 579 0

Napastnik Erik Exposito przedłużył kontrakt ze Śląskiem Wrocław do końca czerwca 2024 roku.

Hiszpan trafił do Wrocławia w czerwcu 2019 roku, a Śląsk został jego pierwszym zagranicznym klubem w karierze. W zielono-biało-czerwonych barwach rozegrał już w sumie 69 meczów, w których strzelił 20 goli. Na liście najskuteczniejszych obcokrajowców w historii WKS-u tylko trzech zawodników plasuje się wyżej od Exposito.

- Wrocław stał się dla mnie kolejnym domem i bardzo dobrze się tutaj czuję. Nie będę deklarował, ile goli jeszcze strzelę, bo najważniejsze są wyniki całej drużyny i zawsze gram tak, aby jej pomagać. To jednak na pewno jedno z moich zdań i mam nadzieję, że zapiszę ich na swoim koncie jak najwięcej. Cieszę się, że przez te dwa lata, dzięki codziennej pracy, robię progres i mogę powiedzieć, że teraz jestem lepszym piłkarzem, niż gdy przychodziłem do Śląska - mówi Erik Exposito po podpisaniu nowego kontraktu.

Umowa napastnika z wrocławskim klubem wygasała po zakończeniu sezonu 2021/22, ale już teraz została przedłużona o dwa kolejne sezony. Najlepszy strzelec drużyny w minionych rozgrywkach obecny sezon zaczął bardzo udanie - zdobył już trzy bramki, do których dołożył trzy asysty. Do siatki rywali trafiał zarówno w PKO Ekstraklasie, jak i Lidze Konferencji Europy.

– Erik to bardzo ważny zawodnik dla naszej drużyny. Nie tylko dlatego, że w ostatnich sezonach był jej najlepszym strzelcem, ale również ze względu na pracę dla zespołu, jaką wykonuje na boisku. Cały czas się rozwija i obecna wysoka dyspozycja to na pewno nie limit jego możliwości. Cieszymy się, że jego kontrakt ze Śląskiem przedłużony został o kolejne dwa lata - komentuje Dariusz Sztylka, dyrektor sportowy wrocławskiego klubu.

Hiszpański numer "9" w drużynie WKS-u będzie grał do końca czerwca 2024 roku.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)