komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

niedziela, 25 października 2020

Darii, Wilhelminy

Sklepowe złodziejki zatrzymane

środa, 30.9.2020 11:19 , komentarze: 0 , odsłony: 197
kategorie artykułu:

Wielokrotnie notowane sprawczynie kradzieży wpadły na terenie jednej z wrocławskich galerii handlowych. Dzięki wspólnym działaniom funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji Wrocław-Fabryczna, a także ochronie sklepu, udało się zatrzymać dwie obywatelki Bułgarii chwilę po kolejnej próbie popełnienia przestępstwa. Łącznie kobiety usłyszały kilka zarzutów, m.in. kradzieży oraz jej usiłowania. 

Co jakiś czas przypominamy, aby uważać na kieszonkowych złodziei, którzy tylko czekają na okazję, aby ukraść portfel, portmonetkę czy smartfon. Osoby, które parają się złodziejskim procederem często wykorzystują np. tłum, aby zamaskować swoje działanie. Dlatego wyszukują swoich potencjalnych ofiar w środkach komunikacji miejskiej, na targowiskach, czy sklepach wielkopowierzchniowych. W takich miejscach najważniejsza jest profilaktyka, czyli takie zabezpieczenie mienia, aby nawet sprytny złodziej nie mógł wejść w jego posiadanie. Jednak teoria swoje, a praktyka swoje… Robiąc szybkie zakupy, co chwila zmieniając sklep, nie zawsze ma się czas, aby włożyć portfel do wewnętrznej kieszeni torebki i plecaka, tylko zwyczajnie ląduje on w kieszeni. Takie zachowania wychwytują kieszonkowcy i kiedy tylko nadarza się okazja, kradną cudze pieniądze, dokumenty lub telefony.

Jednak przestępcy również są obserwowani. Pokazuje to przykład z jednej z wrocławskich galerii handlowych, gdzie doświadczenie pracownika ochrony oraz szybkość działania policjantów doprowadziły do zatrzymania dwóch kobiet, podejrzanych o kradzież. Ich nietypowe zachowanie wychwycił pracownik galerii, który tego dnia obsługiwał monitoring placówki. Natychmiast o swoich spostrzeżeniach poinformował funkcjonariuszy z komisariatu przy Połbina. Ci potrzebowali zaledwie kilku minut, aby zjawić się na miejscu i namierzyć dwie kobiety, jak się po chwili okazało, obywatelki Bułgarii.

Okazało się, że chwilę wcześniej próbowały okraść kilka osób robiących zakupy. Wszystko zarejestrował sklepowy monitoring, który zabezpieczyli funkcjonariusze z Fabrycznej. Kobiety zostały zatrzymane i doprowadzone do jednostki Policji, a następnie trafiły do pomieszczenia dla osób zatrzymanych.

W czasie dalszych czynności z zatrzymanymi obywatelkami Bułgarii funkcjonariusze postawili im zarzuty kradzieży na terenie wrocławskiego Śródmieścia, a także usiłowania dokonania kradzieży na terenie Fabrycznej. Wyszło na jaw, że kobiety są również podejrzane o kradzież w Gliwicach i już nie raz były notowane, w związku z przestępstwami przeciwko mieniu.

Teraz, zgodnie z obowiązującymi przepisami, grozić im może kara do 5 lat pozbawienia wolności. O jej wysokości zadecyduje sąd.

źródło: KMP we Wrocławiu

 

Wasze komentarze

środa, 21.10.2020 11:19
poniedziałek, 12.10.2020 10:01
poniedziałek, 12.10.2020 09:45
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki