Sasa Borovnjak nowym podkoszowym Śląska

środa, 29.7.2015 13:35 1126 0

26-letni środkowy, mierzący 206 cm wzrostu Sasa Borovnjak został nowym środkowym ekipy Mihajlo Uvalina. Serb to absolwent Uniwersytetu Penn State, który ostatnie 2 lata spędził w klubach greckich i hiszpańskich.

Sasa Borovnjak to młodszy o 3 lata brat znanego z występów w Polsce Dejana Borovnjaka, który ze Stelmetem Zielona Góra, trenowanym przez Mihajlo Uvalina, zdobył w sezonie 2012/13 mistrzostwo Polski.

Nowy zawodnik Śląska, w przeciwieństwie do swojego starszego brata nieco inaczej pokierował swoją początkową karierą  obierając kierunek amerykański. Najpierw uczęszczał do szkoły średniej w USA, by następnie ukończyć naukę w Penn State - uniwersytecie NCAA 1. W ostatnim roku gry na uczelni notował średnio 7 punktów i 4 zbiórki.

Po zakończeniu studiów Borovnjak podpisał kontrakt z greckim Ikarosem Kallitheas, skąd w grudniu 2013 odszedł do hiszpańskiej Gran Canarii. W obu klubach nie mógł jednak znaleźć dla siebie miejsca, a przez symboliczne występy w najlepszej lidze Europy zdecydował się w poprzednim roku na reprezentowanie barw klubu Zarnotza Saskibaloi Taldea wystepującego w lidze LEB Silver - trzeciej lidze hiszpańskiej.

Borovnjak z miejsca stał się w niej jednym z najlepszych graczy notując średnio 15 punktów, 7 zbiórek i 1 asystę w 33 meczach, a branzowy serwis Eurobasket.com wybrał go po sezonie na najlepszego gracza zagranicznego tamtejszych rozgrywek oraz wybrany do najlepszej piątki całej ligi.

- Sasa zdecydował się na przejście do trzeciej ligi hiszpańskiej po to, by się całkowicie odbudować i z pewnością mu się  to udało. Teraz chce wrócić do notesów skautów z najlepszych lig Europy poprzez występy w naszym Śląsku. To gracz ze sporym wachlarzem umiejętności - po dobrej uczelni w USA, mający za sobą grę w najsilniejszej lidze Europy i minuty przeciwko naprawdę silnym ekipom. Liczymy, że pokaże się w TBL z jeszcze lepszej strony niż jego starszy brat kilka sezonów temu - komentuje podpisanie przez Borovnjaka kontraktu w Śląsku prezes sekcji Maciej Zieliński.

Dotychczasowy skład drużyny Śląska w sezonie 2015/2016 prezentuje się
następująco:

Rashad Madden/Norbert Kulon/Artur Wnętrzak
Kamil Chanas/Michał Jankowski/Maksym Kulon
Vitaly Kowalenko/Mateusz Jarmakowicz
Sasa Borovnjak

SASA BOROVNJAK

wzrost: 206 cm
waga: 109 kg
wiek: 26 lat
kraj: Serbia
pozycja: 4/5

Kariera:

2009-2013 - Penn State (NCAA 1)
2013/2014 - Ikaros Kallitheas (Grecja) / Herbalife Gran Canaria (Hiszpania)
2014/2015 - Zornotza Saskibaloi Taldea (Hiszpania)
2015/2016 - WKS Śląsk Wrocław

Dodaj komentarz

Komentarze (0)