Rysunek architektoniczny we Wrocławiu

czwartek, 23.7.2020 16:34 814

Rysunek architektoniczny przyczynia się do rozwoju umiejętności przestrzennych i kompozycyjnych. To właśnie dzięki niemu młodzi artyści i pasjonaci poznają zagadnienia takie jak bryła, kompozycja oraz układ. Chcesz się dowiedzieć, na czym polega gra świateł i cieni, jakiej skali użyć i co zrobić, aby wydobyć z danego obiektu maksymalny potencjał?

Kurs rysunku architektonicznego we Wrocławiu 

Pracownia Rysunku i Malarstwa DOMIN od lat przygotowuje kurs rysunku architektonicznego we Wrocławiu. Kurs ten przeznaczony jest zarówno dla pasjonatów rysunku, jak i przyszłych studentów na Wydziale Architektury. Materiały przerabiane na zajęciach są opracowane w taki sposób, aby posłużyć młodzieży i nie tylko w przygotowaniu do egzaminów wstępnych. To właśnie podczas kursu dowiesz się, jak korzystać ze światła, skali i innych.

Czego uczą się kursanci?

Nasi kursanci obejmują podstawowe zagadnienia z obszaru geometrii, kompozycji, perspektywy czy układu brył. Celem Pracowni Rysunku i Malarstwa DOMIN jest stworzenie przestrzeni, w której ludzie będą mogli się otworzyć na nowe propozycje artystyczne, obejmujące również myślenie projektowe. Zależy nam na tym, by absolwent kursu potrafił wykorzystać nabyte umiejętności w przyszłej pracy czy na wymarzonych studiach. 

Dążymy do tego, aby nasi uczniowie potrafili oddać jak najdokładniej trójwymiarowość rysowanych obiektów na kartkę papieru. Umiejętność ta nie jest prosta, ale tygodnie pracy i wprawne oko rysowników pomogą w wyłapaniu i skorygowaniu błędów. 

Zajęcia - rysunek architektoniczny we Wrocławiu 

Tematyka zajęć jest ułożona w taki sposób, aby zacząć od najprostszych zagadnień, a skończyć na tych najbardziej wymagających. Naszym celem jest przygotowanie kursantów do pracy z rysunkiem architektonicznym, dlatego do podchodzimy do każdego z osobna w sposób indywidualny. Rzetelnie opracowane treści odnoszą się do następujących tematów: 

  • podstawy rysunku przestrzennego,

  • budowanie przestrzeni trójwymiarowej,

  • podstawy perspektywy,

  • geometria rysunkowa,

  • podstawy rysunku postaci,

  • rysunek architektoniczny,

  • anatomia człowieka.

Poza tym oferujemy dostęp do świetnie wyposażonej pracowni rysunku, w której stworzone zostały odpowiednie warunki pracy, sprzyjające dzieleniu się doświadczeniem przez nauczycieli. Zachęcamy do odwiedzenia nas! 

Czy rysunek architektoniczny jest dla każdego?

Jeśli czytasz ten artykuł, a nie jesteś kandydatem na architekturę ani pracownikiem, mającym na co dzień kontakt z rysunkiem architektonicznym, to znak, że temat przyciągnął Twoją uwagę! Kurs rysunku architektonicznego jest przeznaczony dla każdej zainteresowanej osoby - bez względu na jej umiejętności i doświadczenie. Pomagamy w tym, by marzenia stały się rzeczywistością, dlatego nasze zajęcia dedykujemy również amatorom. Zależy nam na komforcie pracy, w związku z czym zapewniamy odpowiednie warunki i przyjazną, sprzyjającą rozwojowi atmosferę. Nasz zespół najlepszych rysowników-artystów zachęca do współpracy i rozmowy, bo tylko dzięki ulepszaniu swoich umiejętności i otwartym dialogu z nauczycielem, jesteśmy w stanie nauczyć się czegoś nowego i stać się specjalistą. 

 

Przetargi
i Obwieszczenia

Zobacz