komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

środa, 19 czerwca 2019

Gerwazego, Protazego

Ruszyła rekrutacja na PWr!

czwartek, 16.5.2019 10:00 , komentarze: 0 , odsłony: 207
kategorie artykułu:

Można już rejestrować się w systemie rekrutacyjnym Politechniki Wrocławskiej. Na chętnych czeka ponad 7700 miejsc na I i II stopniu studiów. Nabór potrwa do 8 lipca.

Punktualnie o godzinie 10 wystartowała tegoroczna rekrutacja na naszą uczelnię. – Na pierwszym stopniu studiów przygotowaliśmy 6814 miejsc – mówi Anetta Stypułkowska, kierownik Działu Rekrutacji PWr. – Dodatkowe 915 miejsc to oferta studiów niestacjonarnych. Chętni mogą wybierać spośród ponad 50 kierunków studiów, w tym 14 w języku angielskim. 

W politechnicznym systemie można się rejestrować do 8 lipca, do godz. 13. Dwa dni później zostaną podane listy przyjętych. Trochę wcześniej, bo w dniach 26-27 czerwca, odbędzie się tradycyjny egzamin z rysunku, dla osób starających się o miejsce na Wydziale Architektury. 

Naszych kandydatów uczulamy szczególnie na to, by zadbali o dobre zdjęcie, które umieszczą w naszym systemie – tłumaczy Anetta Stypułkowska. – Później jest ono wykorzystywane w legitymacji studenckiej, a patrząc na to, jakie ujęcia są przesyłane, to chyba nie wszyscy o tym pamiętają.

W zeszłorocznej rekrutacji najpopularniejszym kierunkiem pod względem liczby kandydatów na jedno miejsce okazała się informatyka w języku angielskim na Wydziale Informatyki i Zarządzania. O jedno miejsce starało się tutaj ponad 7 chętnych. Natomiast o miejsce na informatyce na Wydziale Elektroniki walczyło ponad 6 kandydatów.

Sporym zainteresowaniem cieszyła się także informatyka na Wydziale Podstawowych Problemów Techniki (6 osób na jedno miejsce) oraz cyberbezpieczeństwo na Wydziale Elektroniki (5,82 na jedno miejsce).

 

Wasze komentarze

dzisiaj, 9 godz temu
wtorek, 18.6.2019 09:06
poniedziałek, 17.6.2019 12:17
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Praca na GoWork
Praca na GoWork