Ruszyła kolejna edycja “Siatkarskiej lekcji WF-u z KGHM #VolleyWrocław"

środa, 27.3.2024 10:20 151 0

Promowanie siatkówki i aktywnego trybu życia wśród najmłodszych - to wartości przyświecające “Siatkarskiej lekcji WF-u z KGHM #VolleyWrocław”, której kolejna odsłona wystartowała w ostatni piątek, 22 marca. Siatkarki wrocławskiego klubu odwiedziły uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bielanach Wrocławskich, gdzie poprowadziły wspólny trening i w ramach inauguracji tegorocznego programu rozegrały mecz pokazowy.


Sezon TAURON Ligi powoli ma się ku końcowi, jednak to nie koniec siatkarskich aktywności na Dolnym Śląsku. Wrocławski klub przygotował propozycję dla szkół - nie tylko tych mieszczących się w stolicy województwa, ale na całym jego terenie.

“Siatkarska lekcja WF-u" to okazja na spotkanie z zawodniczkami i poznanie, w przystępny sposób, sekretów treningu profesjonalnych siatkarek. Tegoroczna edycja wystartowała w Bielanach Wrocławskich - poza treningiem, zawodniczki rozegrały z najmłodszymi także pokazowe spotkanie. Miejsce inauguracji nie było przypadkowe - bielańska placówka od lat współpracuje z klubem na wielu płaszczyznach.

“Od wielu lat stawiamy na to, by KGHM #VolleyWrocław był klubem otwartym na najmłodszych. Prowadzimy program Volleymania, w ramach którego trenuje około 1000 dzieci z całego województwa, a nasze zespoły młodzieżowe to krajowa czołówka. “Siatkarska lekcja WF-u" jest kolejnym z naszych działań, którym chcemy promować sport wśród najmłodszych. Cieszę się, że przynosi to efekty również w strukturach klubu - wśród idealnym przykładem jest Joanna Chorąża, która przeszła całą wrocławską drogę szkoleniową: od uczestnictwa w Volleymanii, aż po zespół seniorski występujący w TAURON Lidze.” - mówi Krystian Janisz, dyrektor zarządzający w KGHM #VolleyWrocław.

Każde spotkanie w ramach “Siatkarskiej lekcji WF-u" obejmuje wspólną rozgrzewkę, część główną zajęć obejmującą szereg ćwiczeń i zadań prowadzonych przez zawodniczki KGHM #VolleyWrocław oraz możliwość zadania pytań, zdobycia autografów i zdjęć z siatkarkami.

Zapisy do wiosennej edycji programu zostały już zakończone, jednak już teraz klub planuje powtórzenie akcji jesienią, po rozpoczęciu kolejnego roku szkolnego.  

Dodaj komentarz

Komentarze (0)