Ruszył nabór do nowego programu Kino Dzieci Docs!

czwartek, 13.1.2022 13:11 194 0

Stowarzyszenie Nowe Horyzonty (organizator MFF Kino Dzieci oraz forum koprodukcyjnego Kino Dzieci Industry i warsztatów rozwoju scenariusza Kino Dzieci Lab) wspólnie z Południowo-Norweskim Ośrodkiem Filmowym (Sornorsk filmsenter AS) ogłaszają nowy program Kino Dzieci Docs. Nabór do pierwszej edycji potrwa do 7 lutego 2022 roku.

Kino Dzieci Docs to program skierowany do reżyserów oraz producentów z Polski i Norwegii zainteresowanych tworzeniem filmów i seriali dokumentalnych dla młodej widowni.

W 2022 roku ogłoszone zostaną dwa nabory do programu. Z każdego z nich wyłonionych zostanie 6 projektów, które przez 15 miesięcy będą rozwijane podczas czterech stacjonarnych sesji warsztatowych w Polsce i Norwegii, wyjazdów na plany, dokumentacji oraz konsultacji online pod okiem Kirsten Bonnén Rask i Pawła Ziemilskiego oraz zaproszonych międzynarodowych ekspertów i ekspertek.

Udział w programie to szansa na pracę nad swoim projektem w międzynarodowym środowisku wśród profesjonalistów zajmujących się kinem dokumentalnym. Podczas kolejnych sesji, uczestnicy będą pracować odpowiednio nad dopracowaniem pomysłu i zebraniem dokumentacji, przygotowaniem do zdjęć i fazą zdjęciową oraz montażem.

Koszt udziału w 15-miesięcznym programie Kino Dzieci Docs wynosi 400 EURO. 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)