komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

wtorek, 20 października 2020

Ireny, Kleopatry

Ruszają zapisy na warsztaty i Akademię Mikrograntów

wtorek, 10.9.2019 08:00 , komentarze: 0 , odsłony: 613
kategorie artykułu:

Wrzesień w Mikrograntach to nie tylko ostatni w tym roku nabór, ale też kontynuacja edukacyjnej części programu. Rozpoczęły się zapisy na czwartą odsłonę Akademii Mikrograntów oraz warsztaty poświęcone „placemakingowi”. Udział w obu cyklach jest bezpłatny, obowiązują zapisy. 

Działalność Mikrograntów nie zamyka się jedynie w udzielaniu wsparcia inicjatywom mieszkańców i mieszkanek Wrocławia. Jednym z naszych zadań jest też umożliwienie zdobycia lub rozwoju umiejętności niezbędnych do skutecznego wpływu na swoje miasto. Dlatego od dwóch lat prowadzimy w Strefie Kultury Wrocław rozbudowaną część edukacyjną, czyli Akademię i Warsztaty Mikrograntów – mówi Anna Bieliz, koordynatorka programu.

To właśnie Warsztaty są pierwszą po wakacjach propozycją edukacyjną Mikrograntów. Podczas zaplanowanych na 21 i 22 września zajęć, uczestnicy i uczestniczki pochylą się nad zagadnieniem „placemakingu” w kontekście przyjaznych dla mieszkańców i mieszkanek ulic w mieście. Wspólnie będą mogli poznać tajniki projektowania „szczęśliwego” miasta i odkryją, co wpływa na atrakcyjność miejsc publicznych. W programie znalazł się też spacer badawczy po ulicy Żeromskiego na Ołbinie. Na warsztaty składa się 8 godzin zegarowych teorii i praktyki. Udział jest bezpłatny, zapisy (do 18 września) przyjmowane są na adres e-mail: mikrogranty@strefakultury.pl (w temacie należy wpisać „Warsztaty Mikrograntów”). Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.


Akademia Mikrograntów 4

Drugą edukacyjną propozycją na jesień jest rozpoczynający się 28 września trzymiesięczny cykl weekendowych warsztatów i wykładów, czyli Akademia Mikrograntów. Skierowana jest ona szczególnie do osób, które nie mają jeszcze doświadczenia w realizowaniu projektów społecznych. Uczestnicy i uczestniczki w trakcie dziesięciu spotkań dowiedzą się m.in. jak zebrać i opisać potrzeby swojego osiedla, stworzyć dobrze harmonogram działań i czytelny budżet. Będą mogli też miejsca, w których można znaleźć partnerów dla swojej inicjatywy i kanały, dzięki którym skutecznie można dotrzeć do potencjalnych uczestników.

Spotkania poprowadzą specjaliści i specjalistki z dużym doświadczeniem w pracy nad społecznymi inicjatywami, animacją i edukacją społeczno-kulturalną. To także osoby, które realizowały już projekty w ramach Mikrograntów. Udział w Akademii jest bezpłatny. Nabór potrwa do 22 września – wystarczy przesłać wypełniony formularz na adres mikrogranty@strefakultury.pl Zgłaszać można się także osobiście w Infopunkcie w Barbarze (ul. Świdnicka 8B). Nie decyduje kolejność zgłoszeń, a to, co zostanie napisane w aplikacji. Zajęcia rozpoczną się 28 września i potrwają do 7 grudnia.


Ostatni w tym roku nabór

Trwa także ostatni w tym roku nabór do Mikrograntów. Zgłoszenia w jednej z trzech ścieżek (dla osób fizycznych i grup nieformalnych, dla NGO’sów i dla młodzieży) można przesyłać do 15 września. Zwycięskie pomysły mogą liczyć na wsparcie finansowe (od 1 do 10 tysięcy złotych, w zależności od ścieżki), a także pomoc prawną, organizacyjną, merytoryczną i promocyjną.

Fot. Marta Sobala

 

Wasze komentarze

dzisiaj, 5 godz temu
dzisiaj, 10 godz temu
dzisiaj, 10 godz temu
poniedziałek, 19.10.2020 20:13
poniedziałek, 19.10.2020 12:16
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele