Różowy październik - MPK zachęca do profilaktyki zdrowotnej

sobota, 30.10.2021 13:00 223 0

Sprawy o tematyce społecznej są ważne dla MPK Wrocław. Dlatego dziś (29.10) MPK Wrocław wraz ze stowarzyszeniem Młodzi dla Wrocławia, promowało profilaktykę raka piersi.

Co roku na nowotwór piersi umiera 500 tys. kobiet. Ta liczba byłaby wstanie wypełnić Stadion Wrocław 12 razy. Jego wczesne wykrycie daje aż 90% szans na wyleczenie.

Prezes MPK Wrocław, Krzysztof Balawejder we współpracy ze stowarzyszeniem Młodzi dla Wrocławia, w autobusie linii 115 rozdawał różowe wstążki – symbol profilaktyki raka piersi oraz broszury poruszające temat badań profilaktycznych.

– Wszelkie akcje i projekty prozdrowotne przyjmujemy w MPK Wrocław z dużą otwartością i radością. Październik to tradycyjnie miesiąc,podczas którego więcej czasu i uwagi poświęcamy osobom narażonym na ryzyko zachorowania na raka piersi – mówi prezes MPK Wrocław, Krzysztof Balawejder. – Szybko zdiagnozowany rak piersi zwiększa ryzyko wyleczenia osoby chorej.

To nie jedyna akcja prozdrowotna, w którą angażuje się MPK Wrocław. W listopadzie, podobnie jak w latach ubiegłych, miejski przewoźnik zaangażuje się w promowanie profilaktyki męskich nowotworów.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)