Rozmowa z A. Zając i K. Przybył "Stereotypy o osobach głuchych"

poniedziałek, 6.2.2023 10:48 118 0

Czy „głuchy" to poprawne określenie? Z jakimi problemami mierzą się na co dzień osoby niesłyszące? Czy jest jeden uniwersalny język migowy?

Dlaczego nie wszyscy G/głusi w Polsce potrafią czytać ze zrozumieniem po polsku? Zapraszamy na rozmowę z Agnieszką Zając i Karoliną Przybył, które opowiedzą o swoich codziennych doświadczeniach i wyjawią czego osoby słyszące nie wiedzą o G/głuchych. Uczestnicy spotkania będą mieli następnie możliwość zadawania pytań a także nauczenia się podstaw polskiego języka migowego.

Spotkanie będzie tłumaczone na polski język migowy. Termin wydarzenia: 9.02.2023 Miejsce wydarzenia: Centrum Sektor 3, ul. Legnicka 65, 54-205 Wrocław. Wydarzenie bezpłatne, wstęp wolny Link do wydarzenia: https://fb.me/e/41QNOk9sv Dostępność: Budynek jest dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchową. W trakcie wydarzenia będzie obecna tłumaczka polskiego języka migowego. Współorganizator zapewni również audiodeskrypcję podczas wydarzenia.

Wydarzenie jest organizowane w ramach projektu "My i Oni" - Projektu Solidarności, realizowanego dzięki Europejskiemu Korpusowi Solidarności.

9.02.2023 | 18.00
Wrocławskie Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych SEKTOR 3
Wstęp wolny

Dodaj komentarz

Komentarze (0)