ROWEROWE POŻEGNANIE JESIENI szlakiem sztuki i rzemiosła

poniedziałek, 18.10.2021 13:24 389 0

ROWEROWE POŻEGNANIE JESIENI szlakiem sztuki i rzemiosła
23 października, godz.10.00, Start. Plac Solny 

Fundacja OPEN MIND zaprasza miłośników rowerowych wypraw do wspólnego zwiedzania Wrocławia na dwóch kółkach. Tropami sztuki i rzemiosła poprowadzi nas Jacek Myszkowski - przewodnik miejski i organizator wycieczek rowerowych. 

Złota jesień na dwóch kółkach? Ależ tak! Zwiedzanie wrocławskich dzieł sztuki, zdrowo i ekologicznie z siodełka roweru? Macie ochotę na taką przygodę? Jeśli tak, zapraszamy wszystkich chętnych w najbliższą sobotę na niezwykłą wycieczkę.
Co zobaczymy po drodze? Na trasie znajdą się m.in. zdobiące Wrocław dzieła architektów Tomasza Urbanowicza i Konrada Urbanowicza,  artystów tworzących szklane kompozycje architektoniczne.  Odwiedzimy kuźnię, gdzie zobaczymy warsztat pracy i obejrzymy wykuwanie elementów metalowych. Po swoim królestwie oprowadzi nas Ryszard Mazur, Mistrz Rzemiosł Artystycznych, Honorowy Klucznik Miasta Wrocławia. Artysta pracuje z metalem od 1970r. Swoją wrocławską pracownię założył w 1976 roku. Jego  realizacje można znaleźć zarówno w Polsce jak i za granicą. Wykonuję prace dla instytucji i klientów indywidualnych tworząc nowe dzieła sztuki i zajmując się konserwacją zabytków. Jego prace są wszechstronne, ale łączy je tradycyjne podejście do warsztatu kutego żelaza oraz często innowacyjność w nadawaniu mu kształtów. Na swoim koncie ma tak różnorodne prace jak choćby odtworzenie przedwojennych lamp, dających światło wrocławskiemu Rynkowi, poprzez współczesne formy rzeźbiarskie jak „wykute” z codzienności postaci przechodniów w mieście Fareham (UK) po prace subtelne, inspirowane przyrodą, np. żuk na źdźble trawy
Poznamy również miejsca i legendy związane z innymi rzemiosłami. Spotkamy się z dawnymi wrocławskimi ludwisarzami, zegarmistrzami i piwowarami. 

Trasa - około 25 km - Plac Solny – Swojczyce -/ Kuźnia Ryszarda Mazura / -Biskupin - Hala Stulecia

Czas wycieczki ok. 4 h. 

___________________________________________________

 „Rowerowe pożegnanie jesieni tropem sztuki i rzemiosła ” realizowane jest w ramach projektu „Dolny Śląsk Wita! Rzemiosło" dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)