Rockmeni bez gitary opanowują Wrocław

sobota, 8.8.2015 11:41 1523 0

Rockmeni Bez Gitary opanowują Wrocław – w strefie darmowego internetu od Gumtree zagrają na niewidzialnych instrumentach. Na terenie Parku Południowego można przez całe wakacje korzystać z darmowego HotSpota ufundowanego przez Gumtree. Wrocław jest jednym z 6 miast, w których firma prowadzi swoją akcję Gumtree on Air, dzięki której internet pojawia się w miejscach użyteczności publicznej.

W niedzielę, 9. sierpnia w Parku Południowym, przy restauracji AGAWA będzie można z powietrza wyczarować nie tylko internet, ale również gitarę, bo zawitają tam eliminacje do zawodów Air Guitar Fight pod patronatem Antyradia. Gumtree on Air To już druga odsłona inicjatywy, która w zeszłym roku spotkała się z dużym zainteresowaniem. Pierwsza strefa darmowego Internetu, w takim miejscu jak park, została uruchomiona przez Gumtree.pl w zeszłym roku na Polach Mokotowskich w Warszawie. 

- W tym roku postanowiliśmy rozszerzyć zasięg HotSpotów Gumtree i wprowadzić je w kolejnych polskich miastach. Po sukcesie zeszłorocznej edycji spodziewamy się jeszcze większego zainteresowania naszym darmowym WiFi - mówi Katarzyna Merska-Pietrak, koordynator ds. komunikacji Gumtree.pl. - Nie bez znaczenia jest dla nas również konieczność zwrócenia uwagi na potrzebę powszechnego dostępu do internetu - za darmo i dla wszystkich - dodaje.

20 lat Air Guitarowej tradycji na świecie „Gdy trzymasz w rękach powietrzną gitarę, nie możesz trzymać pistoletu” – tak brzmi oficjalne motto Mistrzostw Świata w Air Guitar rok rocznie odbywających się w Finlandii. Air Guitar World Championships już od 20 lat tworzy społeczność pozytywnie zakręconych Rockmenów Bez Gitary, realizując ideę Pokój, Miłość i Rock’n’Roll (Peace, Love & Rock’n’Roll). Do Air Guitarowej rodziny należy już ponad 20 krajów, w tym Stany Zjednoczone, Niemcy, Francja i Japonia. Możliwe, że już niedługo mistrzem zostanie nasz zawodnik. Polscy rockmeni na start! W Polsce, chociaż nigdy jeszcze nie braliśmy udziału w rozgrywkach międzynarodowych, domorośli wirtuozi powietrznej gitary już zaczynają ćwiczyć, bo Gumtree i Antyradio zapowiedziały Air Guitar Fight, czyli pierwsze w naszym kraju tego typu zawody. Zwieńczą one Air Guitarowe turnée po całej Polsce. Brzmienie niewidzialnych instrumentów będzie można usłyszeć w Toruniu, Gorzowie Wielkopolskim, Wrocławiu i Opolu, gdzie będzie szansa nagrania swojego występu i zostania jedną z 6. osób, które pojadą na Hel walczyć w Wielkim Finale o tytuł najlepszego Rockmena Bez Gitary w Polsce.

Eliminacje

Od 1. do 12. sierpnia można nagrywać 60-sekundowe filmiki przedstawiające Air Guitarowe występy z rockowymi kawałkami w tle. Jedyny w swoim rodzaju sposób naśladowania ulubionego gitarzysty należy wrzucić na Facebooka (własnego lub Gumtree Polska) z hashtagiem #airguitar. Można też linka do swojego filmu na portalu YouTube zamieścić bezspośrednio w formularzu rejestracyjnym na stronie internetowej gumtreeonair.pl. Dla bardziej leniwych przygotowaliśmy wydarzenia w poniżej wymienionych miastach, gdzie na spragnionych wrażeń Rockmenów Bez Gitary, Gumtree i Antyradio będą czekać z kamerą, green screenem i głośnymi, rockowymi przebojami. Spośród wszystkich zgłoszeń on i offline, jury wybierze 6. uczestników, którzy poprzez formularz na stronie internetowej wyrazili chęć uczestnictwa w Wielkim Finale. To oni spędzą z Gumtree i Antyradiem niezapomniane dni na Helu i zawalczą o super nagrody i uwielbienie fanów. Ponadto na 3 najlepsze facebookowe zgłoszenia czekają gitary elektryczne.

Terminarz:

1 sierpnia – Toruń, Barka Bulwar Filadelfijski

8 sierpnia – Gorzów Wielkopolski, Park Górczyński, Pub na działce nr 479, Przy Fontannie Motylia

8 sierpnia – Opole, Basen letni Błękitna Fala

9 sierpnia – Wrocław, Park Południowy, Restauracja Agawa

10 sierpnia – zamknięcie formularza rejestracyjnego na Wielki Finał

22 sierpnia – Wielki Finał Air Guitar Fight w mieście Hel

Więcej informacji o konkursie na fanpage’ach Gumtree i Antyradia oraz na stronie internetowej www.gumtreeonair.pl.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)