komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

czwartek, 3 grudnia 2020

Franciszka, Ksawerego

Rockmeni bez gitary opanowują Wrocław

sobota, 8.8.2015 11:41 , komentarze: 0 , odsłony: 1362
kategorie artykułu:

Rockmeni Bez Gitary opanowują Wrocław – w strefie darmowego internetu od Gumtree zagrają na niewidzialnych instrumentach. Na terenie Parku Południowego można przez całe wakacje korzystać z darmowego HotSpota ufundowanego przez Gumtree. Wrocław jest jednym z 6 miast, w których firma prowadzi swoją akcję Gumtree on Air, dzięki której internet pojawia się w miejscach użyteczności publicznej.

W niedzielę, 9. sierpnia w Parku Południowym, przy restauracji AGAWA będzie można z powietrza wyczarować nie tylko internet, ale również gitarę, bo zawitają tam eliminacje do zawodów Air Guitar Fight pod patronatem Antyradia. Gumtree on Air To już druga odsłona inicjatywy, która w zeszłym roku spotkała się z dużym zainteresowaniem. Pierwsza strefa darmowego Internetu, w takim miejscu jak park, została uruchomiona przez Gumtree.pl w zeszłym roku na Polach Mokotowskich w Warszawie. 

- W tym roku postanowiliśmy rozszerzyć zasięg HotSpotów Gumtree i wprowadzić je w kolejnych polskich miastach. Po sukcesie zeszłorocznej edycji spodziewamy się jeszcze większego zainteresowania naszym darmowym WiFi - mówi Katarzyna Merska-Pietrak, koordynator ds. komunikacji Gumtree.pl. - Nie bez znaczenia jest dla nas również konieczność zwrócenia uwagi na potrzebę powszechnego dostępu do internetu - za darmo i dla wszystkich - dodaje.

20 lat Air Guitarowej tradycji na świecie „Gdy trzymasz w rękach powietrzną gitarę, nie możesz trzymać pistoletu” – tak brzmi oficjalne motto Mistrzostw Świata w Air Guitar rok rocznie odbywających się w Finlandii. Air Guitar World Championships już od 20 lat tworzy społeczność pozytywnie zakręconych Rockmenów Bez Gitary, realizując ideę Pokój, Miłość i Rock’n’Roll (Peace, Love & Rock’n’Roll). Do Air Guitarowej rodziny należy już ponad 20 krajów, w tym Stany Zjednoczone, Niemcy, Francja i Japonia. Możliwe, że już niedługo mistrzem zostanie nasz zawodnik. Polscy rockmeni na start! W Polsce, chociaż nigdy jeszcze nie braliśmy udziału w rozgrywkach międzynarodowych, domorośli wirtuozi powietrznej gitary już zaczynają ćwiczyć, bo Gumtree i Antyradio zapowiedziały Air Guitar Fight, czyli pierwsze w naszym kraju tego typu zawody. Zwieńczą one Air Guitarowe turnée po całej Polsce. Brzmienie niewidzialnych instrumentów będzie można usłyszeć w Toruniu, Gorzowie Wielkopolskim, Wrocławiu i Opolu, gdzie będzie szansa nagrania swojego występu i zostania jedną z 6. osób, które pojadą na Hel walczyć w Wielkim Finale o tytuł najlepszego Rockmena Bez Gitary w Polsce.

Eliminacje

Od 1. do 12. sierpnia można nagrywać 60-sekundowe filmiki przedstawiające Air Guitarowe występy z rockowymi kawałkami w tle. Jedyny w swoim rodzaju sposób naśladowania ulubionego gitarzysty należy wrzucić na Facebooka (własnego lub Gumtree Polska) z hashtagiem #airguitar. Można też linka do swojego filmu na portalu YouTube zamieścić bezspośrednio w formularzu rejestracyjnym na stronie internetowej gumtreeonair.pl. Dla bardziej leniwych przygotowaliśmy wydarzenia w poniżej wymienionych miastach, gdzie na spragnionych wrażeń Rockmenów Bez Gitary, Gumtree i Antyradio będą czekać z kamerą, green screenem i głośnymi, rockowymi przebojami. Spośród wszystkich zgłoszeń on i offline, jury wybierze 6. uczestników, którzy poprzez formularz na stronie internetowej wyrazili chęć uczestnictwa w Wielkim Finale. To oni spędzą z Gumtree i Antyradiem niezapomniane dni na Helu i zawalczą o super nagrody i uwielbienie fanów. Ponadto na 3 najlepsze facebookowe zgłoszenia czekają gitary elektryczne.

Terminarz:

1 sierpnia – Toruń, Barka Bulwar Filadelfijski

8 sierpnia – Gorzów Wielkopolski, Park Górczyński, Pub na działce nr 479, Przy Fontannie Motylia

8 sierpnia – Opole, Basen letni Błękitna Fala

9 sierpnia – Wrocław, Park Południowy, Restauracja Agawa

10 sierpnia – zamknięcie formularza rejestracyjnego na Wielki Finał

22 sierpnia – Wielki Finał Air Guitar Fight w mieście Hel

Więcej informacji o konkursie na fanpage’ach Gumtree i Antyradia oraz na stronie internetowej www.gumtreeonair.pl.

 

Wasze komentarze

dzisiaj, 13 godz temu
dzisiaj, 13 godz temu
dzisiaj, 13 godz temu
dzisiaj, 13 godz temu
dzisiaj, 14 godz temu
dzisiaj, 16 godz temu
środa, 2.12.2020 12:46
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki