Remont Żłobka nr 6 dobiega końca

sobota, 4.9.2021 14:00 402 0

We wrześniu ma zakończyć się remont i przebudowa wrocławskiego żłobka nr 6 przy ul. Krowiej. Otwarcie placówki w listopadzie, rekrutacja już trwa.

Prace remontowe na ostatniej prostej

Prace inwestycyjne w placówce przy ul. Krowiej objęły zarówno pomieszczenia wewnętrzne, dach i elewację, jak i teren wokół budynku. Wewnątrz placówki przebudowano m.in. pomieszczenia trzech grup żłobkowych, przedsionek, pralnię z prasowalnią, toalety. Wykonana została także termomodernizacja dachu i elewacji oraz przygotowane zostało osobne miejsce pod wózkownię.

– W ostatnim czasie zakończone zostały prace przy montażu stolarki okiennej i drzwiowej oraz podwieszanych sufitów. Położono też nowe płytki oraz wykładziny wewnątrz budynku – opowiada Krzysztof Świercz z Wrocławskich Inwestycji. – Żłobek zdobi już nowa, kolorowa elewacja – dodaje.

Zmiany na zewnątrz placówki

Dużo zmieniło się, i jeszcze zmienia, na zewnątrz placówki.

– Obecnie trwają przygotowania m.in. do przebudowy placu zabaw. Zostanie on zagospodarowany zupełnie na nowo. Powstaną też  chodniki i dojścia do budynku, ogrodzenie z bramą wjazdową, wiaty śmietnikowe i patio. Będzie też więcej zieleni – dodaje Świercz.

Cała inwestycja, którą nadzoruje Zarząd Inwestycji Miejskich, kosztować będzie ok. 2,9 mln zł.

Zapisy trwają

Przebudowa żłobka przy ul. Krowiej ma się zakończyć pod koniec września br. Rekrutacja do placówki, w której miejsce znajdzie 100 maluchów, już trwa. Jej otwarcie planowane jest w listopadzie.

Źródło: wroclaw.pl

Dodaj komentarz

Komentarze (0)