Remont mostów Pomorskich [OBJAZDY DLA KIEROWCÓW]

poniedziałek, 9.3.2020 12:05 735 0

Rozpoczęła się przebudowa mostów Pomorskich! Prace ruszyły w sobotę, 7 marca. W ramach tej wielkiej inwestycji wykonawca przebuduje trzy mosty: Północny, Środkowy i Południowy. Zmienią się również ulicę w ich obrębie, skrzyżowanie z ul. Księcia Witolda, powstaną nowe chodniki, torowisko tramwajowe i sieci podziemne. Pojawi się nowe oświetlenie i nowy przystanek tramwajowy. Prace zaplanowano na 36 miesięcy. 

Mosty wypięknieją!

Wykonawca rozpocznie intensywne prace od mostu Północnego. Będą to na początku roboty związane z rozbiórką istniejącej nawierzchni przeprawy. Cała przebudowa mostów jest zaplanowana co prawda na 36 miesięcy, zrobimy jednak wszystko, aby zakończyć ją jak najszybciej – zapewnia Wojciech Kaim, kierownik projektu z Wrocławskich Inwestycji.

Podczas przebudowy najbardziej zmieni się najstarszy z mostów-Południowy, z którego znikną rury ciepłownicze. Pod nadzorem konserwatora zabytków wykonawca ma przywrócić mu blask z początków XX wieku. Zabytkowa przeprawa odzyska m.in. stylowe latarnie na wieżyczkach. Koszt przebudowy mostów to blisko 70 milionów złotych brutto. Pieniądze wykłada miasto Wrocław, spółka Fortum oraz MPWiK. 

Zmiany w komunikacji miejskiej

W związku z przebudową zostaną zmienione trasy linii tramwajowych 14, 15 i 24 oraz linii autobusowych K, 132, 142 i nocnej 257 – mówi Adam Więcek, z Departamentu Infrastruktury i Transportu Urzędu Miejskiego. Tramwaj oraz autobusy zostaną skierowane na objazdy z pominięciem przystanku „Pomorska” przy skrzyżowaniu ulic Pomorskiej i Dubois, z wyjątkiem kursów autobusowych jadących na Karłowice lub Różankę.

Objazdy dla kierowców

Objazdem pojadą także kierowcy. – W obu kierunkach będzie się odbywał on ulicą Cybulskiego, mostem Uniwersyteckim i ulicą Grodzką – opowiada Andrzej Brzoza, zastępca dyrektora Wydziału Inżynierii Miejskiej.

Na Nadodrzu w tym czasie prowadzony jest remont ul. Probusa, ale prace zostały skoordynowane tak, aby utrudnienia w tym rejonie były jak najmniejsze. –  Ze względu na zbliżającą się przebudowę mostów Pomorskich wyłączono tylko jeden pas ruchu. Kierowcy korzystają z drugiego pasa bez zmian – mówi Andrzej Brzoza.  

Przez cały czas trwania remontu na moście zostaną utrzymane ciągi piesze. Dojazd do posesji będą mieć też mieszkańcy. Drogowcy apelują o zwracanie uwagi na oznakowanie drogowe, bo zmiany nastąpią także na sąsiadujących z mostami skrzyżowaniach, m.in. ul. Drobnera z Dubois oraz Pomorską. 

Informacje dla mieszkańców

Od wtorku 3 marca trwa akcja informacyjna w związku z planowaną inwestycją. Przygotowanych jest 40 tysięcy ulotek z mapkami. Mieszkańcy otrzymają w nich od strażników miejskich informacje ze zmianami w komunikacji w obrębie mostów, a także o objazdach. 

Zostaną także ustawione cztery duże tablice informujące kierowców o objazdach w rejonie mostów Pomorskich. Potrzebne informacje trafiają również do instytucji publicznych i urzędów. 

Źródło: Wroclaw.pl 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)