Relaks, asany i nadzieja na dziecko – klinika leczenia niepłodności zaprasza na bezpłatną jogę

poniedziałek, 12.2.2024 14:04 172 0

O dobroczynnym wpływie jogi na zdrowie powiedziano już wiele, nie wszyscy jednak wiedzą, że jest ona zalecana także parom starającym się o dziecko. Poprawia ukrwienie organów rozrodczych, wspomaga system hormonalny, a przede wszystkim redukuje stres, który jest zabójczy dla naszej płodności. Z myślą o kobietach, które mają problem z zajściem w ciążę wrocławska klinika Gyncentrum przygotowała warsztaty jogi połączone z głęboką relaksacją.
 
„Stres wyzwala w organizmie reakcje, które mogą utrudniać zajście w ciążę. Dlategozachęcam do wszelkich zdrowych aktywności, które pomogą poradzić sobie ze stanami napięcia i nauczą relaksacji. Joga jest doskonałym wyborem – nie tylko wzmacnia ciało, ale także pomaga w osiągnięciu równowagi psychicznej, co może być kluczowe w procesie leczenia niepłodności” – przyznaje Paulina Pawłowska – ginekolożka specjalizująca się w leczeniu niepłodności w klinice Gyncentrum.
 
Szacuje się, że nawet u 30% par problem z poczęciem dziecka może być spowodowany właśnie przez stres. Wszystko przez pracę nadnerczy oraz przysadki mózgowej. Długotrwały stres sprawia, że nadnercza są nieustannie pobudzane do pracy. Zwiększa się ilość wydzielanej adrenaliny i sterydów nadnerczowych, przysadka mózgowa wydziela prolaktynę, która blokuje funkcje rozrodcze i powoduje zaburzenia owulacji. Brak upragnionej ciąży rodzi kolejne obawy i tak koło się zamyka.
 
Aby wyjść z tej pułapki i nauczyć się radzić sobie z negatywnymi emocjami warto sięgnąć po sprawdzone techniki relaksacyjne. Tak narodził się pomysł bezpłatnych warsztatów jogi dla kobiet, które borykają się z niepłodnością. Poprowadzą je doświadczone joginki: Agata Dziedzic oraz Justyna Pilarska.
 
„Podczas warsztatu skupimy się na rozluźnieniu mięśni dna macicy, które, jeśli są przykurczone, mogą powodować zablokowanie jajowodów. Pokażemy podstawowe asany, czyli pozycje, które mają szczególnie dobroczynny wpływ na zdrowie reprodukcyjne kobiety, skoncentrujemy się na oddechu i podstawach medytacji, czyli kluczowych elementach, które prowadzą do lepszego zrozumienia siebie, uwolnienia się od negatywnych myśli i osiągnięcia stanu duchowej równowagi tak potrzebnej kobietom przechodzącym przez trudności związane z niepłodnością” – mówi Agata Dziedzic – instruktorka jogi i technik relaksacyjnych.
 
Warsztaty są całkowicie bezpłatne. Podczas wydarzenia będzie można także porozmawiać z ekspertką leczenia niepłodności Doktor Pauliną Pawłowską. Zajęcia odbędą się 17 lutego 2024 r. o godz. 12.00 we wrocławskiej siedzibie kliniki Gyncentrum przy Placu Orląt Lwowskich 1.
Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc klinika prowadzi zapisy. Zgłosić chęć udziału można mailowo infowroclaw@gyncentrum.pl lub pod numerem telefonu 606799066.
 
Klinika zapowiada, że to nie ostatnie tego typu zajęcia. W planach są m.in. warsztaty z dietetykiem i lekarzem medycyny rozrodu oraz spotkanie z fizjoterapeutą pt. „Jak przygotować się do transferu zarodka”.
 

 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)