Rekrutacja do projektu edukacji ekonomicznej "Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy"

wtorek, 12.10.2021 14:20 0

Ruszyła rekrutacja uczniów klas IV-VI szkół podstawowych do projektu edukacji ekonomicznej "Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy" na semestr zimowy 2021/2022. Ideą Uniwersytetu jest rozwijanie u dzieci postaw i zachowań przedsiębiorczych oraz popularyzacja edukacji ekonomicznej i zachęcanie najmłodszych do zainteresowania się zagadnieniami gospodarczymi.

Rejestracja jest możliwa do 30 października 2021 r. za pośrednictwem formularza elektronicznego:

https://www.uniwersytet-dzieciecy.pl/zapisy2

Zajęcia w ramach EUD odbywają się w systemie semestralnym, a każdy semestr składa się cyklu sześciu spotkań. W nadchodzącym semestrze zajęcia dla naszych wrocławskich studentów będą odbywały się na terenie Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu w wybrane poniedziałki w godz. 18.00-19.30.

Podczas zajęc w zimowej edycji EUD Studenci będą mogli dowiedzieć się m.in. dlaczego musimy płacić podatki, w jaki sposób reklama wpływa na nasze wybory/zakupy, jak zostać młodym kierownikiem projektu, skąd przedsiębiorstwa mają pieniądze na swoją działalność oraz jak skutecznie przekonywać innych do własnych pomysłów.

Istotnym atutem tego projektu jest to, że równolegle odbywają się zajęcia dla rodziców i opiekunów studentów EUD z zakresu wychowania i kształtowania postaw.

Uczestnictwo w zajęciach jest nieodpłatne. Organizatorem całego projektu, realizowanego w różnych ośrodkach akademickich w kraju, jest Fundacja Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych, a partnerem strategicznym projektu jest Narodowy Bank Polski

Do poprowadzenia zajęć (zarówno dla dzieci, jak i dla rodziców) zostali zaproszeni najlepsi specjaliści oraz eksperci z wybranych dziedzin.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)