Rekord pobity! Prawie 8 tysięcy gitarzystów zagrało słynny utwór Jimiego Hendrixa na wrocławskim Rynku [Foto, Wideo]

poniedziałek, 1.5.2023 18:57 4675 0

Wrocław już po raz 21. stał się gitarową stolicą Polski, a może i nawet świata. Co roku w pierwszy dzień maja na wrocławski rynek przybywają tłumy gitarzystów, żeby wspólnie zagrać wybrany utwór i pobić rekord Guinessa w liczbie osób grających na gitarze. Pierwsza edycja, którą zorganizowano w 2003 roku zgromadziła zaledwie 588 wielbicieli tego strunowego instrumentu. Po 20 latach było ponad 13 razy więcej!

W poniedziałek 1 maja wrocławski rynek stał się gitarowym centrum świata. W tegorocznej edycji utwór "Hey Joe" Jimiego Hendrixa zagrało wspólnie 7967 gitarzystów. Zeszłoroczny rekord poprawiono o prawie 300 osób. Chociaż większość atrakcji tego dnia związana była z gitarą, to zorganizowanych zostało wiele wydarzeń towarzyszących.

Na wrocławskim rynku postawiono dwie sceny, na których odbywały się koncerty. Na scenie głównej zagrali m.in. Vasti Jackson, Kamil Bednarek, Mrozu, Steve Vai, Michael Angelo Batio, Sebastian Riedel czy Grzegorz Skawiński. Punktualnie o godz. 16.00 prawie ośmiu tysięcy gitarzystów zagrało wspólnie utwór "Hey Joe".

Imprezie towarzyszył szereg atrakcji: testy gitarowych wzmacniaczy, koncerty dla dzieci, gitarowe przejażdżki autobusem "Fredruś", warsztaty, mniejsze koncerty, strefa sławy i wiele innych.

Zorganizowano konkurs na najlepsze gitarowe przebranie oraz na "gitarę z byle czego", a kandydaci zaprezentowali się na scenie w rozmaitych strojach oraz z oryginalnymi instrumentami. Zwycięzca zrobił gitarę z deski do prasowania i do gry używał... żelazka! Poza gitarzystami na wrocławski rynek przybyły tłumy zainteresowanych. W czasie grania rekordu główny plac miasta wypełnił się po brzegi. Miejmy nadzieję, że kolejna edycja już za rok!

 

ZOBACZ WIDEO Z PRÓBY GENERALNEJ (ZAPIS TRANSMISJI LIVE):

ZOBACZ WIDEO Z OFICJALNEGO BICIA REKORDU (ZAPIS TRANSMISJI LIVE):

foto, wideo: doba.pl

Dodaj komentarz

Komentarze (0)