Rafał Leszczyński najlepszym bramkarzem kolejki!

środa, 29.11.2023 12:11 200 0

Za swoją bardzo dobrą postawę w meczu z Radomiakiem Radom do jedenastki 16. kolejki PKO Ekstraklasy został wybrany bramkarz Śląska – Rafał Leszczyński.

Trójkolorowi na zakończenie szesnastej serii gier wygrali z Radomiakiem Radom na ich stadionie. Jedną z najjaśniejszych postaci tamtego wieczoru był golkiper WKS-u Rafał Leszczyński, który swoimi interwencjami i przede wszystkim obronioną jedenastką w 21. minucie meczu bardzo pomógł drużynie wywieźć trzy punkty z trudnego terenu i umocnić się na pozycji lidera tabeli.

- Wiedzieliśmy, że teren tutaj jest bardzo ciężki. Przez to tym bardziej jesteśmy szczęśliwi. Mamy naprawdę charakterny zespół. Zasuwamy jeden za drugiego i chyba to widać. Na boisku cieszymy się z małych rzeczy i to nas buduje. – mówił na gorąco po spotkaniu Leszczyński.

Wyjazd do Radomia Rafał na pewno będzie wspominał bardzo miło. Bramkarzowi Śląska udało się obronić jego pierwszy rzut karny na poziomie Ekstraklasy, a do tego jest aktualnie najdłużej niepokonany spośród wszystkich golkiperów w lidze. Gola nie stracił przez łącznie 192 minuty.

- Analizowaliśmy z trenerem rzuty karne rywali. Miałem jakąś „czutkę”, że jak podejdzie do karnego Pedro Henrique, to uderzy w moją prawą stronę. Mocno się skupiłem, bo bardzo chciałem obronić ten strzał. Bardzo się cieszę, że się udało – dodaje bohater WKS-u.

Naszemu zawodnikowi gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne czyste konto w niedzielnym meczu z Rakowem Częstochowa. Początek tego spotkania o 17:30.

XI 16. kolejki PKO BP Ekstraklasy: LESZCZYŃSKI (ŚLĄSK WROCŁAW), Czerwiński (Piast Gliwice), Kopacz (Zagłębie Lubin), Ghita (Cracovia), Nowak (Raków Częstochowa), Domański (Stal Mielec), Klimek (Widzew Łódź), Zapolnik (Puszcza Niepołomice), Eppel (Warta Poznań), Szkurin (Stal Mielec)

 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)