PWr gra dla WOŚP

wtorek, 24.1.2023 16:55 123 0

Wizyta w politechnicznym Ulopolis, rodzinne warsztaty chemiczne, zwiedzanie browaru PWr, sportowy pojedynek z rektorem lub przejażdżka elektrycznym buggy'm. Zapraszamy na politechniczne aukcje w ramach 31. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!

W niedzielę, 29 stycznia, ponownie zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Tym razem zbierane będą środki na wyposażenie szpitali w urządzenia pozwalające na przyspieszenie diagnostyki zakażeń. Umożliwi to lepszą terapię sepsy poprzez szybsze wdrożenie celowanego i skutecznego leczenia antybiotykami

Politechnika Wrocławska specjalnie na WOŚP przygotowała dziewięć licytacji.

Oto kilka naszych propozycji:

Spotkanie oko w oko z rektorem - kto się odważy rzucić sportowe wyzwanie prof. Arkadiuszowi Wójsowi? Pojedynek na korcie tenisowym? A może partia szachów? To zwycięzca aukcji zdecyduje, gdzie odbędzie się pojedynek.

A może zwiedzanie politechnicznego laboratorium, w którym uczymy, jak powstaje i się bada piwo? Jeśli kogoś ciekawi, jak przebiega proces produkcji piwa, jakie surowce i technologie się do tego wykorzystuje, to koniecznie musi odwiedzić politechniczny browar.

Dla miłośników przyrody mamy wizytę w uczelnianej pasiece, czyli Ulopolis. Zwycięzca aukcji, ubrany w strój pszczelarza, zajrzy do znajdujących się na dachu jednego z budynków uli, zobaczy zainstalowane tam urządzenia czujnikowe, miniaturowe kamery i mikrofony.

Rodzinne eksperymentowanie to opcja dla fanów chemicznych doświadczeń. Niezwykłe warsztaty w laboratorium to szansa, by poczuć się jak prawdziwy naukowiec-eksperymentator. Czekają efektowne reakcje chemiczne, a także możliwość wykonania samodzielnych doświadczeń pod okiem naukowców.

Gratka dla miłośników sportów motoryzacyjnych, to propozycja ekipy LEM Wrocław Motorsport. Zwycięzca tej aukcji weźmie udział w testach LEM SSV, czyli czterokołowego elektrycznego pojazdu offroadowego, który osiąga prędkość 110km/h.

Wszystkie licytacje można znaleźć na oficjalnym koncie uczelni na Allegro. Aukcje zakończą się w poniedziałek, 30 stycznia, o godzinie 19.00.

Radiowe licytacje

Tradycyjnie do zbiórki i promowania akcji na rzecz WOŚP przyłącza się Akademickie Radio Luz, które w dniu finału na 91,6 FM i internecie planuje specjalny program.

Nasi radiowcy oferują m.in. możliwość współprowadzenie programu muzycznego Audiostarter, a także płyty z autografami, unikalne plakaty i fotografie oraz plenerowe sesje portretowe.

Aukcje Radia Luz znajdują się na oficjalnym profilu rozgłośni na Allegro.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)