komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

sobota, 26 września 2020

Wawrzynca, Kosmy

Przyjadą do Wrocławia, by namówić młodzież do działania społecznego

czwartek, 19.9.2019 09:00 , komentarze: 0 , odsłony: 212
kategorie artykułu:

Aż 65 ambasadorów Zwolnionych z Teorii, największej olimpiady projektów społecznych w Polsce, w ramach Ogólnopolskiej Trasy dotrze do 120 miast i odwiedzi w nich około 800 szkół tj. 20% wszystkich techników i liceów w całym kraju. W ciągu 10 dni spotkają się z ponad 150 000 uczniów szkół średnich od Pomorza po Podkarpacie. Przyjadą również do Wrocławia, by w tutejszych szkołach przekonywać do zrealizowania własnego projektu społecznego, dzięki któremu młodzi ludzie zdobędą niezbędne w przyszłości kompetencje oraz pozytywnie wpłyną na swoje otoczenie.  

By przekonać setki tysięcy młodych ludzi do realizacji własnego projektu społecznego, grupa 65 ambasadorów Zwolnionych z Teorii we wrześniu każdego roku wyrusza w dwutygodniową trasę po całej Polsce. W tym roku planują odwiedzić około 800 szkół w rekordowej liczbie 120 miast w całej Polsce, dzięki czemu będą mogli dotrzeć nawet do 150 000 uczniów szkół średnich. Start Trasy zaplanowano 16 września w takich miastach jak Toruń, Płock, Sochaczew, Białystok, Kielce, Łódź, Włocławek, Inowrocław, Siemianowice Śląskie, Jaworzno czy Świętochłowice. Jej finał odbędzie się 27 września o godz. 17 w Hub Hub Nowogrodzka Square przy Alejach Jerozolimskich 93 w Warszawie. 23 i 24 września odwiedzą również Wrocław, gdzie spotkają się z młodzieżą w niektórych szkołach. Natomiast we wtorek 24 września zorganizują dla wszystkich zainteresowanych spotkanie informacyjne, które odbędzie się o godz. 17 w Centrum Innowacji PRZEJŚCIE, przy ulicy Świdnickiej 19 we Wrocławiu. 

Dlaczego warto działać społecznie w swojej okolicy, jak robić to z sensem czy jakich korzyści można spodziewać się zarówno dla siebie, jak i swojego otoczenia. Właśnie tą wiedzą będą dzielić się z uczniami ambasadorzy olimpiady, którzy ukończyli już własny projekt. – Dzisiejszy rynek pracy zmienia się bardzo szybko, a w najbliższej przyszłości zmiany te mogą postępować jeszcze bardziej dynamicznie. Dlatego tak ważne jest, by młodzi ludzie mogli już na jak najwcześniejszym etapie edukacji nabywać kompetencje, które cenione będą przez przyszłych pracodawców jak np. wyznaczanie celów, dobra komunikacja, negocjacje, przekonywanie innych do swoich pomysłów czy ich skuteczna promocja. Realizując projekt społeczny w ramach olimpiady Zwolnieni z Teorii, można nauczyć się takich kompetencji przyszłości, dlatego jest to świetny trening dla młodzieży na starcie kariery zawodowej, ale także idealna okazja do nabycia przez nią wrażliwości społecznej – tłumaczy Paula Bruszewska, prezes Fundacji Zwolnieni z Teorii.

Zwolnieni z Teorii to największa olimpiada projektów społecznych w Polsce, w której udział każdego roku bierze kilkanaście tysięcy uczniów. Jej uczestnicy dobierają się w kilkuosobowe zespoły, wymyślają pomysł na własny projekt społeczny, który w pozytywny sposób wpływa na ich odbiorców. Następnie przy wsparciu mentora oraz dedykowanej platformy, na której otrzymują praktyczne wskazówki prowadzące krok po kroku przez realizację projektu, wprowadzają go w życie. Każdy uczestnik, który ukończy swój projekt, odbiera międzynarodowy certyfikat z zarządzania projektami stworzony z Project Management Institute (PMI) R.E.P. PMI to prestiżowa instytucja zrzeszająca 500 tys. kierowników projektów z całego świata.

Do tej pory udział w olimpiadzie wzięło około 60 000 młodych ludzi. W sumie zrealizowali ponad 2000 projektów społecznych, które pozytywnie wpłynęły na ich najbliższe otoczenie, osiedle, miasto czy na środowisko lub zwierzęta. Beneficjentami ich projektów zostało już ponad 12 milionów Polaków. Aby wziąć udział w olimpiadzie wystarczy zebrać co najmniej 2-osobowy zespół i zalogować się na platformie www.zwolnienizteorii.pl. Najlepsze ukończone projekty będą mogły powalczyć podczas gali finałowej, która odbędzie się pod koniec roku szkolnego, m.in. o nagrodę „Złotego Wilka”. Wręczana jest ona przez najwyższe władze państwowe oraz przedstawicieli największych firm w naszym kraju. Aby dowiedzieć się więcej o olimpiadzie, warto ugościć ambasadorów w swojej szkole lub przyjść na spotkanie informacyjne w Centrum Innowacji PRZEJŚCIE.

 

Wasze komentarze

czwartek, 24.9.2020 13:40
wtorek, 22.9.2020 10:14
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki