Przez internet wyłudził blisko 650 tys. złotych!

poniedziałek, 16.5.2016 11:00 492 0

Wrocławscy policjanci zatrzymali 32-letniego mężczyznę podejrzanego o szereg wyłudzeń, do jakich doszło za pośrednictwem internetu przy zawieraniu umów o udzielenie pożyczek. 32 – latek, który usłyszał łącznie 222 zarzuty dotyczące wyłudzeń, jakie miały miejsce na szkodę dwóch instytucji finansowych, przy czym łączna wartość strat w tej sprawie oszacowana została na kwotę blisko 650 000 złotych. 

Jak ustalili policjanci, sprawca działał od marca do października ubiegłego roku. Mężczyzna wykorzystując bez wiedzy i zgody dane osobowe i adresowe różnych osób, a także składając do wniosków kredytowych nierzetelne oświadczenia o zatrudnieniu i dochodach, wprowadzał w błąd przedstawicieli instytucji finansowych i za pośrednictwem internetu zawierał umowy pożyczek, z których oczywiście się nie wywiązywał.

Po zatrzymaniu mężczyzny okazało się także, że jest on osobą poszukiwaną w celu odbycia kary pozbawienia wolności. 32 – latek trafił więc do zakładu karnego. Za wyłudzenia, w związku z którymi został zatrzymany, grozi mu dodatkowo kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)