komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

sobota, 19 września 2020

Januarego, Konstancji

Przestępstwo i cztery wykroczenia. Bilans jednej przejażdżki skuterem miejskim przez obywatela Ukrainy [WIDEO]

piątek, 18.10.2019 19:25 , komentarze: 4 , odsłony: 4253
kategorie artykułu:

Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, jazda skuterem bez kasku, korzystanie z telefonu podczas jazdy, zignorowanie czerwonego światła, a dodatkowo spowodowanie kolizji z radiowozem, to bilans nocnej eskapady 30-letniego obywatela Ukrainy. Mężczyzna popełnił szereg wykroczeń oraz jedno przestępstwo zagrożone karą nawet 2 lat pozbawienia wolności. O tym, jaki będzie jej wymiar, zadecyduje teraz sąd.

Prawdziwą kumulację czynów niezgodnych z obowiązującymi przepisami ma na swoim koncie 30-letni mężczyzna, który zakończył swój nocny rajd skuterem uderzając w policyjny radiowóz. Całe szczęście nikomu, łącznie z samym zatrzymanym obywatelem Ukrainy, nic się nie stało. Jednak taka jazda była dużym zagrożeniem dla każdego z uczestników ruchu drogowego, bowiem kierowanie pojazdem, nawet niedużym skuterem, w stanie nietrzeźwości, może doprowadzić do tragicznego zakończenia. A jeśli dodatkowo kierujący ignoruje jeszcze inne przepisy, to staje się to już balansowaniem na granicy życia i śmierci.

Mężczyznę na skuterze z miejskiej wypożyczalni zauważyli policjanci z wrocławskiej drogówki, w czasie kiedy patrolowali ulice dzielnicy Stare Miasto. Na początku zwrócili uwagę, że kierujący nie ma na głowie, obowiązkowego w przypadku podróżowania na tego typu jednośladzie, kasku. Następnie dostrzegli, że ów mężczyzna korzysta z telefonu komórkowego w czasie prowadzenia skutera. Jednak najważniejszymi argumentami za tym, że kierujący skuterem zagraża nie tylko sobie, ale też innym, było zignorowanie sygnalizatora nadającego sygnał czerwony na jednym z głównych skrzyżowań w mieście, a także nieprostolinijny tor jazdy, który sugerował, że kierowca może znajdować się pod wpływem substancji odurzających.

Policjanci włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe w swoim nieoznakowanym radiowozie, dając mężczyźnie znak, żeby się zatrzymał. Ten jednak zignorował dane mu sygnały i kontynuował jazdę, o mało co nie spadając z jednośladu. Wtedy mundurowi zajechali mu drogę zmuszając kierującego do zatrzymania się. Ten i owszem, zatrzymał się, lecz jednocześnie uderzył w policyjne auto, uszkadzając zarówno je, jak i miejski skuter, którym się poruszał.

Funkcjonariusze od razu poczuli zapach alkoholu od 30-letniego kierowcy jednośladu. Badanie alkomatem wykazało ponad 1,2 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do policyjnego aresztu.

Jego sprawą zajmie się sąd. Nie tylko popełnionym przestępstwem, ale również licznymi wykroczeniami, które zgromadził na swoim koncie 30-latek.

/KMP Wrocław

 

Wasze komentarze

bohatera i gieroja karzecie moze to dzielny potomek rezunow z...
niedziela, 20.10.2019 10:50 autor: senior
Powinien być deportowany za to, że nie respektuje prawa.
niedziela, 20.10.2019 09:34 autor: Jri
Na Ukrainie to wszystko możliwe
piątek, 18.10.2019 20:00 autor:
Tam to norma
sobota, 19.10.2019 09:20 autor:
czwartek, 17.9.2020 14:35
czwartek, 17.9.2020 14:09
poniedziałek, 14.9.2020 14:32
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele