Przekroczył dozwoloną prędkość ponad dwukrotnie. Stracił prawo jazdy

czwartek, 19.5.2022 11:29 292 0

Kierujący osobowym Audi popełnił 3 wykroczenia w ruchu drogowym skutkujące zatrzymaniem jego prawa jazdy na 3 miesiące, zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego i nałożeniem mandatów na łączną kwotę 1700 złotych. Do jego indywidualnego konta zostało także dopisanych 14 punktów.

Nadmierna prędkość jest wciąż jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych, które niejednokrotnie kończą się tragicznie. Dlatego wrocławscy policjanci każdego dnia kontrolują stosowanie się kierujących do ograniczeń prędkości.

Jednego z kierujących lekceważącego aktualne przepisy zatrzymali na ulicy Legnickiej. Pomiar wykazał, że mężczyzna przy ograniczeniu prędkości do 50 km/h - jechał aż 101.

Nie był to jednak koniec wykroczeń, które popełnił. 28-latek nie korzystał z pasów bezpieczeństwa i „zapomniał” włączyć światła. Policjanci mieli także zastrzeżenia do pojazdu niemieckiego producenta, bowiem pojazd nie posiadał aktualnych badań technicznych.

Mundurowi zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu i prawo jazdy kierującego w związku z przekroczeniem prędkości w obszarze zabudowanym o więcej niż 50 km/h. Mężczyzna otrzymał za popełnione wykroczenia mandaty karne w kwocie 1700 złotych, a do jego indywidualnego konta zostało dopisanych 14 punktów karnych.

źródło: KMP we Wrocławiu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)